Ливърпул сгафи точно преди мача с Лудогорец (видео)

Английският Ливърпул допусна изненадваща загуба с 0:1 от Астън Вила точно преди двубоя с българския шампион Лудогорец в Шампионската лига. Възпитаниците на Брендън Роджърс показаха ялова игра в атака и сериозни пропуски в защита, за да инкасират второто си поражение от четири мача от началото на сезона. Единственото попадение в мача отбеляза нападателят на гостите Габриел Агбонлахор след само осем минути игра. Тогава той се възползва от лошата постройка на съперниковата защита при изпълнение на корнер. Отбраната пред Симон Миньоле изпусна Филип Сендерос да играе абсолютно непокрит с топката и при последвалото разбъркване Агбонлахор откри резултата. До края на мача гостите бяха тези, които създадоха повече опасности и положения за гол, а отборът на Ливърпул така и не застраши решително Брад Гузан.

Успехът е трети за Астън Вила, който излезе на второ място в класирането с 10 точки, на две зад лидера Челси. Още по-впечатляващо е постижението на "виланите" в защитен план, като в рамките на четири мача отборът на Пол Ламбърт допусна само един гол в своята врата. Именно отличната защита пред Гузан не позволи на Ливърпул да се справи със задачите си в предни позиции - едно от най-силните оръжия на "червените" в последните години.

Мениджърът на домакините Брендън Роджърс не можеше да разчита на контузения си таран Даниел Стъридж, а освен това реши да даде почивка и на някои от останалите си титулярни футболисти като Рахим Стърлинг. Дебют за домакините направи Адам Лалана, а за пръв път пред публиката на "Анфийлд" игра и Марио Балотели. Така в началните минути на мача домакините изобщо не действаха концентрирано и допуснаха ранен гол. Негов автор стана Габриел Агбонлахор, който реагира най-бързо при разбъркване в наказателното поле след отлична игра на Сендерос с глава. Освен това домакините можеха да бъдат наказани в още две-три ситуации, в които Филип Сендерос бе оставян абсолютно непокрит в наказатленото поле пред Миньоле.

Постепенно Ливърпул установи контрол над мача, но така и не изравни резултата с точен удар в мрежата на Гузан. Адам Лалана стреля особено опасно в края на първата част, а Фелипе Коутиньо тресна гредата на Вила с удар след почивката. Като цяло обаче домакините бяха безидейни в атака, а групираната игра на Астън Вила в защита допълнително затрудняваше действията им.

По този начин само три дни преди двубоя си с Лудогорец в Шампионската лига, който е първи за Ливърпул в най-комерсиалния футболен турнир от пет години насам, отборът на Брендън Роджърс допусна неприятно поражение в сметката си. От друга страна пък Астън Вила показа с играта си как може успешно да се противодейства на Ливърпул на неговия "Анфийлд" и да бъдат взети всичките три точки оттам.