Арсенал и "гражданите" изнесоха красиво дерби, но не се победиха (видео)

Отборите на Арсенал и Манчестър Сити изнесоха изключително красив мач на "Емиратс стейдиъм", в който си отбелязаха четири гола и разделиха точките след 2:2. И двата тима могат да съжаляват за пропуснатата победа, след като имаха много положения за това да стигнат до победен гол, или пък да задържат своя аванс. Гостите откриха резултата чрез Серхио Агуеро, но Арсенал стигна до пълен обрат след попадения на Уилшир и Алексис Санчес. Те обаче не успяха да удържат своя аванс и Мартин Демикелис оформи крайното 2:2. До края на мача възпитаниците на Мануел Пелегрини също имаше за какво да съжаляват, след като на два пъти удариха гредите зад Шчесни.

В първите минути на мача Арсенал пропусна да открие резултата, след като новата покупка на лондончани Дани Уелбек трябваше да дебютира за новия си клуб с попадение. Груба грешка при изнасянето на топката в състава на гостите го изведе сам срещу Джо Харт, но той не успя да се възползва по най-добрия начин от този подарък. Бившият нападател на Манчестър Юнайтед технично копна топката над Харт и бе на път да се разпише, но ударът му срещна гредата.

Десетина минути след тази ситуация домакините бяха наказани за това, че не успяха да стигнат първи до гол. Манчестър Сити бе този, който откри резултата в Лондон с попадение на Серхио Агуеро в 28-ата минута на двбуоя. Аржентинският нападател се измъкна от централните защитници на домакините и засече центриране на Хесус Навас, за да открие резултата малко против хода на играта до този момент. След това попадение гостите можеха и да удвоят своя аванс, след като Арсенал бе като попарен от това попадение в своята врата и допуснаха съперникът им да създаде още няколко положения пред Войчех Шчесни. Давид Силва и Хесус Навас обаче не успяха да преодолеят полския вратар и да затвърдят аванса на гостите.

Така след почивката тимът на Арсенал обърна резултата в своя полза, играейки значително по-добре от съперника си. Точни за домакините бяха Джак Уилшир и Алексис Санчес, които отбелязаха изключително красиви попадения.

Английският национал Джак Уилшир изравни резутлата за своя Арсенал в 64-ата минута. Той вкара изключително красиво попадение, след като бе изведен от Аарън Рамзи, технично премина покрай Гаел Клиши и след това още по-технично преодоля Джо Харт за 1:1. Десет минути след неговото попадение домакините стигнаха и до пълен обрат.

Голмайсторът в предната ситуация Уилшир този път подаде към Алексис Санчес. Чилиецът обаче бе истинският герой, след като по фантастичен начин от воле преодоля Джо Харт, за да даде аванс на своя отбор.

Tози аванс обаче не се задържа дълго, след като гостите успяха да изравнят по-малко от десет минути след получения втори гол в своята врата. Бранителят Мартин Демикелис отново върна Ман Сити в мача с попадение в 83-ата минута. Той засече центриране от корнер и простреля с глава Войчех Шчесни. Интересното в случая бе, че Матийо Фламини имаше възможност да изчисти топката от голлинията си, но се размина с нея, тъй като Шчесни я отклони в опита си да спаси.

До края на мача гостите бяха тези, които могат повече да съжаляват за пропуските си. На два пъти те треснаха и гредата зад Шчесни, което можеше да се окаже и победен гол в тяхна полза. Първо Александър Коларов, а след това и Лоран Косиелни в опит да изчисти удар на Един Джеко, пратиха топката в страничните стълбове зад Шчесни.