БФ Волейбол официално представя Джанлоренцо Бленджини като национален селекционер

Иран с още една победа на Мондиала - 3:0 над Аржентина

Волеболистите от националния отбор на Иран продължават с отличното си представяне на световното първенство в Полша. "Персите" биха чисто Аржентина, която е водена от бившия им наставник Хулио Веласко, с 3:0 (25:15, 25:23, 25:16) в среща от втората фаза на Група "Е" от Мондиала, играна снощи пред над 2500 зрители в зала "Лучничка" в Бидгошч.

Благодарение на успеха, иранците вече са 3-ти с 11 точки след 4 победи и 1 загуба в завързаната Група "Е", в която 5 тима ще се борят до последно за първите три места и класиране за финалната шестица. "Гаучосите" пък останаха 6-ти с 3 точки след 1 победа и 4 загуби и са без шанс за следващата фаза. Днес е почивен ден на шампионата на планетата, а утре (13 септември) Иран играе с домакините от Полша, а Аржентина срещу Италия.

Срещата изцяло протече под диктовката на иранците. В първия гейм те поведоха рано, след което методично увеличаваха преднината си, която нарасна при второто техническо прекъсване до 16:9, а до края набъбна до 25:15. Аржентинските волейболисти демонстрираха доста по-голяма концентрация във втората част, в която резултатът се движеше точка за точка. "Гаучосите" дори дръпнаха с 18:15, но след това допуснаха срив, който беше използван от Иран за обрат и в крайна сметка "персите" поведоха с 2:0 след 25:23. Третият гейм прочете по идентичен начин като първия - 25:16 и 3:0 за Иран.

Най-полезни за иранския тим станаха Амир Гафур (4 блока и 59% ефективност в атака) и Мохамад Мусави (7 блока!!! и 75% ефективност в атака) съответно със 17 и 16 точки за победата. За аржентинците Хосе Луис Гонсалес се отчете със скромните 11 точки.

АРЖЕНТИНА - ИРАН 0:3 (15:25, 23:25, 16:25)

АРЖЕНТИНА: Хавиер Филарди 4, Факундо Конте 9, Хосе Луис Гонсалес 11, Себастиан Соле 4, Лучано Де Чеко 1, Мартин Рамос 8 - Себастиан Гарок-либеро (Николас Уриарте, Родриго Кирога 3, Пабло Крер, Сантяго Дарайду, Алехандро Торо)
Старши-треньор: Хулио Веласко
ИРАН: Мир Саейд Маруфлакрани 1, Фархад Гаеми 9, Мохамад Мусави 16, Адел Голами 7, Амир Гафур 17, Моджтаба Мирзаджанпур 14 - Фархад Зариф-либеро (Мехди Махдави 2, Армин Ташакори, Милад Ебадипур)
Старши-треньор: Слободан Ковач.