Франция остана начело в Група "Е" след 3:1 над Австралия

Мъжкият национален волейболен отбор на Франция иненадващо или не продължава да е лидер в Група "Е" от втората фаза на Световното в Полша. "Петлите" се наложиха трудно над Австралия с 3:1 (25:22, 25:18, 30:32, 25:17) във втория си мач в групата, игран късно снощи пред близо 2500 зрители в зала "Лучничка" в Бидгошч.

Така французите останаха на върха на изключително заплетената група "Е" с 13 точки след 4 победи и 1 загуба. В групата нищо не е ясно, след като първите 5 отбора са в рамките на 4 точки и в последните два кръга мачове ще има жестока битка за трите места даващи право за класиране във финалната шестица. Отборите Аржентина, Италия и Австралия пък вече са аут от борбата, като "кенгурата" даже са на последното 8-мо място без победа и без спечелена точка до момента. Днес е почивен ден на шампионата, а утре (13 септември) Франция играе със Сърбия, а австралийците излизат срещу САЩ.

Френският тим постепенно поведе конфортно в първия гейм с 22:16, но допусна лек спад, който беше използвано от Австралия, но все пак го взеха с 25:22. Във втората част подобни спадове нямаше и Франция спокойно поведе с 2:0 след 25:18. В третия гейм момчетата на аржентинския наставник Джон Уриарте показаха, че няма да се предадат без бой и след няколко пропуснати възможности го измъкнаха трудно след 32:30 и намалиха изоставането на 1:2. "Петлите" реагираха в четвъртата част като поведоха постепенно с 18:9. Последва ново леко отпускане за 21:16, но в крайна сметка Франция се поздрави с победата с 3:1 след 25:17.

Най-полезен за френския тим стана Антонен Рузие със страхотните 24 точки (2 блока, 2 аса и 57% ефективност в атака), а Кевин Тийе (1 блок, 1 ас, 41% ефективност в атака и 65% перфектно посрещане) и Ървин Нгапет (3 блока, 1 ас, 50% ефективност в атака и 47% перфектно посрещане) добавиха по 16 точки за победата. За австралийците резервата Томас Едгър също завърши с 16 точки.

АВСТРАЛИЯ - ФРАНЦИЯ 1:3 (22:25, 18:25, 32:30, 17:25)

АВСТРАЛИЯ: Ейдън Зингъл 8, Адам Уайт 12, Ниемая Моут 4, Григорий Сукочьов 9, Пол Керъл 4 - Люк Пери-либеро (Травис Пейсиър 4, Томас Едгър 16, Харисън Пийкок 2, Нейтън Робъртс 3)
Старши-треньор: Джон Уриарте
ФРАНЦИЯ: Антонен Рузие 24, Бенжамен Тонюти 6, Кевин Тийе 16, Ървин Нгапет 16, Кевин Льо Ру 8, Николас Льо Гоф 11 - Женя Гребенников-либеро (Йоан Жомел)
Старши-треньор: Лоран Тийе.