Шест от шест за Зенит, питерци подчиниха и "железничарите" (видео)

Лидерът в класирането на Премиер Лигата Зенит продължава да е без загубена точка от началото на руското първенство. Тимът от Санкт Петербург надви с 1:0 като гост Локомотив (Москва) и се поздрави с шеста победа от шест мача. Трите точки на Зенит донесе Хави Гарсия с гол в 60-ата минута с удар отблизо.

Загубата почти сигурно ще доведе до уволнението на наставника на Локо Леонид Кучук. Ръководството на клуба е недоволно както от представянето на тима в първенството до момента, така и от позорното отпадане от кипърския Аполон в Лига Европа след загуба с 1:4 в Москва. Феновете обаче са на страната на Кучук и днес опънаха плакати в негова подкрепа.

Мачът започна с натиск на Зенит, но постепенно домакините се отърсиха от напрежението и на свой ред създадоха опасни атаки към вратата на Юрий Лофигин. След почивката действията се развиваха равностойно, но в 60-ата минута след центриране от Корнер на Дани Николас Ломбертс насочи топката към Хави Гарсия и новото попълнение на питерци отбеляза първия си гол след трансфера от Манчестър Сити.

Зенит е начело в подреждането с 18 точки, като има 4 аванс пред втория Кубан. "Железничарите" от столицата пък заемат тосма позиция с 8 точки.