Кипърци шокираха Локо (М) насред руската столица (видео)

Кипърският Аполон сензационно изхвърли Локомотив (Москва) от Лига Европа и се класира за груповата фаза на втория по сила клубен турнир на Стария континент. Аполон срази руския клуб с 4:1 като гост в реванша от плейофите за влизане в групите и с общ резултат от двете срещи 5:2 елиминира "железничарите". Ян Резек изведе гостите напред в резултата в 20-ата минута, а Фотис Папулис реализира второто попадение за Аполон шест минути след почивката. Нещата придобиха катастрофални измерения за Локо (Москва) в заключителните минути, след като Тюрам бе точен за 0:3 в 78-ата минута, а Уго Лопес вкара четвърти гол за кипърците в 84-ата минута. Минута по-късно Роман Павлюченко отбеляза гола на утехата за руснаците, но разочарованието за един от силните руски клубове със сигурност е огромно.

ЛОКОМОТИВ (М) - АПОЛОН 1:4 (общ резултат 2:5)
0:1 Резек (20)
0:2 Папулис (51)
0:3 Тюрам (78)
0:4 Лопес (84)
1:4 Павлюченко (85)