Нов спектакъл с марка "Леверкузен" (видео)

Байер (Леверкузен) завърши по перфектен начин една от най-силните си седмици в последно време, надигравайки Херта (Берлин) с 4:2 у дома в среща от втория кръг на Бундеслигата. Само преди дни "аспирините" влязоха в групите на Шампионската лига, а през миналия уикенд наказаха и Борусия (Дортмунд) като гости.

"БайАрена" стана арена на интересен сблъсък днес, в който гостите водеха с 2:1 до 62-ата минута. След това обаче Леверкузен осъществи обрат с три попадения и събра пълен актив от 6 точки. Пореден силен мач направи новото попълнение Карим Белараби, който беше най-силният за своя тим, като заби впечатляващ гол и беше в основата на още един. Хакан Чалханоолу също се отблагодари за трансфера си от Хамбургер ШФ с две асистенции.

Футболистите на Роджер Шмид започнаха много силно и Белараби пропусна две добри възможности, като при едната излезе сам срещу вратаря Руне Йорщайн, но не успя да го преодолее.

Противно на развоя на събитията Херта успя да поведе. В 24-ата минута взетият под наем от Рома Тин Йедвай си заби ефектен автогол в опита си да спре подаване от дясното крило. До края на полувремето столичани на два пъти пропуснаха да реализират още, като неточен беше Юлиан Шибер.

На почивката треньорът на Леверкузен вкара своя коз в лицето на Юлиан Бранд, като младокът зае мястото на Сон Хюн-Мин.

В 50-ата минута се стигна до 1:1, като Йедвай се реваншира, вкарвайки след перфектен пас на Гонсало Кастро. Този гол върна увереността на домакините и малко след това Чалханоолу беше на половин метър от втори гол.

Но както се случи преди почивката, така и сега Херта нанесе удар от нищото. В 60-ата минута Хажиме Хосогай проби по лявото крило и центрира. Бернд Лено не успя да парира добре, а само отклони топката, с което залъга Емир Спахич и поднесе кълбото на тепсия на Шибер, за когото остана най-лесното да реализира на празна врата - 1:2.

Този път Байер отговори много бързо. Само 120 секунди след това заучено изпълнение на корнер изведе Спахич сам в полето и последва точен удар с глава за 2:2.

Херта имаше своя шанс в ответната атака, когато Шибер не успя да овладее пас на едва няколко метра от голлинията.

В оставащото време Леверкузен още повече вдигна оборотите и обратът не закъсня. В 74-ата минута Белараби мина през половината защита на съперника и стреля в гредата. Кълбото отскочи и попадна у Бранд, който само това чакаше и не сбърка - 3:2.

Четири минути преди края Белараби сложи точка на спора с впечатляващо изпълнение от въздуха след подаване на Чалханоолу.

Херта остава с 1 точка и след паузата за мачовете на националните отбори приема Майнц 05, а на "аспирините" предстои ново домакинство - на Вердер (Бремен).