Голово шоу на "БайАрена" - Леверкузен громи датчани (видео)

Байер (Леверкузен) превърна в истински празник за феновете си реванша от плейофите на Шампионската лига срещу ФК Копенхаген. "Аспирините" разгромиха датския тим с 4:0 и с общ резултат 7:2 се класираха за груповата фаза. Два гола отбеляза Щефан Кислинг, а по веднъж се разписаха Сон Хюн-Мин и Хакан Чалханоолу.

След като в Дания вкараха три гола още до почивката, футболистите на Роджер Шмид сториха същото и на "БайАрена". Само две миунти бяха необходими на "аспирините", за да открият резултата. Кислинг изведе Сон Хюн-Мин и кореецът без забавяне прати топката във вратата. Този гол обърка гостите и не след дълго те инкасираха ново попадение. Този път точен беше новото попълнение Хакан Чалханоолу. Той изпълни фаул, при който топката рикошира в ръката на Дани Аманкваа и не остави шансове на вратаря Стефан Андерсен.

След половин час игра Аманкваа отново се превърна в грешник за ФК Копенхаген. Той фаулирай Тим Йедвай в наказатленото поле и реферът отсъди дузпа. От бялата точка Лислинг не сбърка и направи резултата 3:0.

След почивката домакините намалиха оборотите и се забавляваха на терена. В 49-ата минута Юсен Туту от гостите нацели гредата, но в 65-ата неговите съотборници в защита изпуснаха Кислинг след пас на Гонсалдо Кастро и таранът на Байер вкара четвърти гол.

БАЙЕР (ЛЕВЕРКУЗЕН) - ФК КОПЕНХАГЕН 4:0
1:0 Хюн-Мин (2)
2:0 Чалханоолу (7)
3:0 Кислинг (31) д.
4:0 Кислинг (66)

* Байер (Леверкузен) се класира за груповата фаза с общ резултат 7:2