България обърна Кения с 3:1 за Гран при (ГАЛЕРИЯ)

Волейболистките от националния отбор на България победиха Кения с 3:1 (21:25, 25:8, 25:20, 25:11) в среща от II кръг на Група S на Световното Гран при , трета дивизия в Хърватия.
България обърна Кения с 3:1 за Гран при
Българският тим е начело в групата с 6 точки актив след втория си успех, а от 21.15 часа играят Австралия и домакините от Хърватия.
Възпитаничките на селекционера Владимир Кузюткин загубиха първия гейм, но доминираха в следващите 4 и стигнаха до успеха.
Във втората част българките поведоха с 14:0 след 15 поредни сервиса на Ева Янева, която изкара последния в аут. Националките спечелиха гейма с 25:8 точки.
Те нямаха никакви проблеми в третата и в четвърта част.
Срещата продължи 1:26 час.
За България най-резултатна беше Добриана Рабаджиева с 18 точки, резерва Елица Василева добави 14 точки, а Ева Янева записа 13 точки.
За Кения с 17 точки се отличи Мърси Моим.
Утре е последният мач на България от турнира в град Пореч срещу домакина Хърватия от 21,15 часа.

БЪЛГАРИЯ - КЕНИЯ 3:1 (21:25, 25:8, 25:20, 25:11)

БЪЛГАРИЯ: Диана Ненова 1, Емилия Николова, Добриана Рабаджиева 18, Ева Янева 13, Христина Русева 7, Нася Димитрова 1 - Ивелина Монова-либеро (Лора Китипова, Цветелина Заркова 3, Кремана Каменова 7, Славина Колева 3, Елица Василева 14)
Старши-треньор: Владимир Кузюткин
КЕНИЯ: Джейн Уариму, Естер Уангеши 7, Рут Йепнгетич 7, Брейксайдс Хадамби 11, Евърлин Макуто 3, Мърси Моим 16 - Елизабет Уанияма-либеро (Джанет Уания, Лидия Мейо 2, Моника Биама, Едит Мукувилани)
Старши-треньор: Дейвид Лунгахо

СНИМКИ: FIVB.CH

ГАЛЕРИЯ от мача БЪЛГАРИЯ - КЕНИЯ 3:1 - ТУК!!!