Извадиха България от Група 1 на Световната лига

Българският национален отбор по волейбол за мъже няма да е в някоя от двете елитни групи на следващото издание на Световната лига. Това обявиха от световната волейболна федерация по волейбол (FIVB) по повод следващото издание на надпреварата.

На мястото на България влиза тимът на Австралия, който тази година стигна до финалната фаза на турнира. "Кенгурата" ще са в Група "А" с Италия, Бразилия и Сърбия. В Група "В" са Русия, САЩ, Полша и Иран.

"В първата група на турнира са деветкратният победител Бразилия, осемкратният първенец Италия, Сърбия и Австралия. Последните влизат в тази група на мястото на България", пише на сайта на FIVB.

По всичко личи, че българските волейболисти ще са във вторите по сила групи, които обаче също могат да класират отбор за финалната надпревара. Техният състав обаче все още не е определен, като това трябва да стане по-късно през годината, но в нея със сигурност ще играят отборите на Аржентина, Германия и Франция.

Във втория поток на Световната лига ще участват 12 отбора, като победителите в отделните групи ще се класират за финалната четворка. Победителят от нея отива на финалите на Световната лига.

Кампанията догодина започва на 5 юни и първият етап приключва на 12 юли. Между 17 и 19 юли ще се проведе финалната четворка на втората дивизия, а мачовете за определяне на шампиона в Световната лига ще се играят от 22 до 26 юли.