Ботев (Пд) отново вдигна Купата 7 години по-късно! "Канарчетата" триумфираха в атрактивен сблъсък с Лудогорец с 3:2

Италия срещу Бразилия и САЩ срещу Иран в Световната лига

Домакинът Италия ще срещне Бразилия на полуфиналите на Световната лига по волейбол за мъже тази вечер във Флоренция. Другата полуфинална двойка е Иран - САЩ.

Мъжкият национален отбор на Италия постигна лесна победа във втория си мач от финалите на Световната лига, на които е домакин. Пред близо 6000 зрители по трибуните на Нелсон Мандела Форум във Флоренция Адзурите бяха категорични срещу храбрия отбор на Австралия и се наложиха с  3:0 (25:14, 25:22, 25:21) за час и 11 минути.

Да наблюдава мача дойде и министър-председателят на Италия Матео Ренци, който е родом от Флоренция и няколко години бе кмет на града.

Италианците показаха от самото начало, че нямат намерение да губят и след силна серия на Симоне Бути от сервис (гарнирана с два аса) набързо натрупаха солидна преднина, която им даде възможност да поведат с 1:0 след 25:14. Звездата на тима Иван Зайцев също нямаше хващане, след като заби 7 точки от 7 атаки.

Във втората част селекционерът на Италия Мауро Беруто даде шанс и на някои от състезателите, които получават по-малко минути на терена. Разликата в класите между двата отбора бе доста голяма и при тази ситуация и Адзурите нямаха проблеми, за да поведат с 2:0 след 25:22. Италианците отново показаха много висок процент в атака, като Филипо Ланца и Иван Зайцев бяха с 80 %, а центровете Матео Пиано и Симоне Бути - с по 100 %.

В третата част като че ли австралийците бяха най-равностойни, но след втората техническа пауза преклониха глава и допуснаха домакините да се откъснат с две точки разлика. В крайна сметка Италия приключи мача след 25:21.

С 15 точки се отличи Иван Зайцев, а най-резултатен бе Томас Едгар от тима на Австралия, който заби 20 точки (1 ас).

Късно снощи Бразилия загуби от Иран с 1:3 (21:25, 19:25, 25:23, 26:28) гейма и остана на второ място в класирането. Амир Гафур от Иран беше най-резултатен с 23 точки, докато Рикардо Лукарели се отчете със 17 точки за Бразилия.
Защитаващият титлата си в Световната лига и европейски шампион Русия отпадна от борбата за медалите, след като остана трети в групата. И трите отбора в група I постигнаха по една победа и една загуба. Италия победи Австралия в другата група с 3:0 гейма. С 15 точки за победителите се отличи Иван Зайцев, а най-резултатен беше Томас Едгар от Австралия с 20 точки.