Новак в "А" група шокира Лудогорец на старта на шампионата

Хасково шокира Лудогорец на старта в "А" група. Новакът в елита победи българския шампион с 1:0 в 1-ия кръг от новия шампионат. Мачът се игра на стадион "Хасково" пред повече от пет хиляди по трибуните.

В герой за домакините се превърна Дончо Атанасов, който в 42-ата минута реализира единственото попадение. Нападателят се възползва от грешка в редиците на разградчани и след като остана сам срещу Владислав Стоянов, прати кълбото в мрежата.

По този начин "орлите" повториха старта от изминалия сезон, когато загубиха със същия резултат от тима на Любимец.

Официален дебют за Лудогорец направи новото попълнение Брайън Ангуло. Колумбиецът, който пропусна подготовката в Англия заради физови проблеми, бе активен и доста често можеше да бъде забелязан да се включва в предни позиции. Бекът обаче бе неефективен и в крайна сметка с нищо не успя до помогне на своя отбор.

Като цяло възпитаниците на Стойчо Стоев не бяха на нужното ниво, като по всичко личеше, че има известна доза подценяване. Играчите не бяха достатъчно концентрирани, а освен това в дадени моменти подхождаха високомерно, което съвсем логично им изигра лоша шега. Въпреки всичко българският шампион контролираше събитията на терена, но така и не успя да вкара гол.

Лудогорец създаде първото по-опасно положение в 9-ата минута. Христо Златински центрира към Марселиньо, който стреля с глава, но топката излезе в аут. Преди това домакините застрашиха вратата на Владислав Стоянов, но въпреки това не успяха да отбележат, тъй като Емил Ангелов не уцели вратата.

В следващите минути "орлите" натиснаха своя опонент и стигнаха до две голови ситуации, които не бяха реализирани от Даниел Абало и Върджил Мисиджан.

В 38-ата минута Мисиджан имаше нова възможност да изведе своя отбор напред в резултата, но след подаване на Абало стреля слабо право в ръцете на вратаря.

В началото на втората част разградчани осъществиха сериозен натиск и успяха да създадат няколко опасни ситуации. Абало и Мисиджан отново не бяха достатъчно концентрирани пред гола и резултатът остана непроменен.

В 54-ата минута Мисиджан падна в наказателното поле и Лудогорец имаше претенции за дузпа, но главният рефер Станислав Ставров остана безмълвен.

До края на двубоя разградчани се опитаха да обърнат развоя на мача, но набезите им бяха разгадани от отбранителния вал на Хасково.

В самия край домакините съвсем спокойно можеха да зарадват своите почитатели за втори път. Дончо Атанасов излезе сам срещу стража Стоянов, но не успя да реализира.