САЩ обърна Австралия с 3:1 на финалите на Световната лига (видео)

Волейболистите на САЩ записаха първа победа по време на финалната шестица на Световната лига, след като надигра Австралия с 3:1 (22:25, 25:18, 25:23, 25:19) в зала "Нелсън Мандела Форум" във Флоренция.

За да стане ясно крайното класиране в Група Н трябва да се изчака мача на Италия срещу Австралия в петък от 21,30 часа.
Изненадващо, но напълно заслужено Австралия спечели първата част с 25:22 за 25 минути. С основна заслуга бе топнападателят Томас Едгар, който записа 9 точки.

Реакцията на американските волейболисти бе мигновена и още в следващите 3 гейма водеха играта и спечелиха резонно мача с 3:1 гейма.

Най-резултатен за САЩ бе Тейлър Сандер с 21 точки (1 ас, 1 блок). Страхотен мач изигра и Максуел Холт, който заби 14 точки (7 аса, 3 блока). Матю Андерсън се отличи с 15 точки (1).

Томас Едгар реализира 20 точки (2 аса, 2 блок) за Австралия. Ейдън Зингъл добави 11 точки (4 блока).

САЩ - АВСТРАЛИЯ 3:1 (22:25, 25:18, 25:23, 25:19)
САЩ: Матю Андерсън 15, Шон Руни 7, Тейлър Сандър 21, Дейвид Лий 10, Максуел Холт 14, Майка Кристенсън 4 - Ерик Шоджи-либеро
Старши-треньор: Джон Спероу
АВСТРАЛИЯ: Ейдън Зингел 11, Пол Сандерсън 8, Томас Едгар 20, Адам Уайт 7, Ниемая Моут 8, Грегорий Сукочев 2 - Люк Пери-либеро (Томъс Юън Дъглъс-Пауъл 2, Пол Креол, Арсдийп Досаних)
Старши-треньор: Джон Уриарте.