Славия изпусна Локомотив (Загреб)

Славия завърши наравно 1:1 срещу хърватския Локомотив (Загреб) в третата си приятелска среща по време на подготвителния лагер в Словения. Попадението за българския отбор вкара Димитър Везалов в 63-та минута, когато защитникът беше точен за 1:0. Хърватите изравниха минути по-късно. Старши треньорът Милен Радуканов заложи на следния титулярен състав: Георги Петков, Цветомир Панов, Димитър Пиргов, Димитър Везалов, Кире Ристевски, Станислав Генчев, Мичел Бургзорг, Иван Вълчанов, Карлос Фонсека, Вилиян Бижев и Жереми Манзоро. Като резерви влязоха Крум Стоянов, Димитър Георгиев, Китан Василев, Радослав Василев, Фернандо да Силва и Мартин Семерджиев.

Мачът беше игран при непрестанен валеж от дъжд и на много тежък терен. Следващата среща на "белите" е насрочена за 6 юли, а съперник е силният украински тим на Карпати (Лвов). Днес към лагера на отбора се присъедини десетото ново попълнение Мишел Платини. Очаквано, бразилецът не взе участие в контролата.