Ботев и ЦСКА 1948 отново не си вкараха, ВАР запази шансовете на "червените" за Европа - отзивите на живо

Федерер и Фая ще спорят за трофея в Хале

Рекордьорът по титли от Големия шлем Роджър Федерер (Швейцария) се класира за девети път в кариерата си за финала на турнира по тенис на трева в германския град Хале с награден фонд 809 600 евро. 32-годишният Федерер е шесткратен шампион, защитаващ титлата си и поставен под номер 2.

Швейцарецът победи на полуфиналите номер 4 Кей Нишикори (Япония) с 6:3, 7:6(4) за 73 минути. Федерер наниза 10 аса и направи два пробива в мача. Във втория сет швейцарецът започна с пробив, но Нишикори си го върна още в следващия гейм. След това играта бе равностойна и се стигна до тайбрек, който номер 2 в схемата спечели със 7:4 точки. Така Федерер се класира за 118-и финал в кариерата си и ще търси 79-а титла. В спора за трофея той ще срещне Алехандро Фая от Колумбия.

Номер 69 в света Фая победи в другия полуфинал шампиона от 2011 година Филип Колшрайбер (Германия) с 5:7, 7:6(5), 6:4 за 2:21 часа. Фая спаси шест от девет възможности за пробив на съперника, за да стигне до успеха. Алехандро Фая е първият тенисист от Колумбия, който достига до финал на турнира на трева. Колумбиецът за втори път ще играе двубой за титла в надпревара в АТP след този в Богота през 2013 година, когато загуби от Иво Карлович (Хърватия).