възможно ли е съдийски грешки да опредeлят шампионът на Англия - гледайте "Контра"

Португалец взе сет на Федерер в Хале

Роджър Федерер (Швейцария) стартира с трудна победа сезона си на трева на турнира в германския град Хале с награден фонд 809600 евро. Защитаващият титлата си и поставен под номер 2 в схемата Федерер се наложи в мач от втория кръг над 47-ия в световната ранглиста португалец Жоао Соуза с 6:7 (8), 6:4, 6:2 след 110 минути игра.

Шесткратният шампион наниза 11 аса и не допусна пробив в мача, но трябваше да осъществява обрат, след като загуби първия сет с 8:10 точки в тайбрека. Федерер стигна до първия си пробив в седмия гейм на втория сет - при 3:3, а в третата част вече се разигра и даде само два гейма на съперника си.

32-годишният швейцарец очаква победителя от срещата между Иво Карлович (Хърватия) и Йен Хсун-Лу (Тайван).