Бразилия с първа победа в Световната лига след 3:0 над резервите на Полша (ГАЛЕРИЯ)

След разочароващото начало на Световната волейболна лига и двете изненадващи домакински загуби от Италия в първия кръг, настоящият световен шампион Бразилия постигна първа победа в турнира. Възпитаниците на селекционера Бернардо Резенде надиграха у дома Полша, която е с повечето си резерви, с 3:0 (25:23, 29:27, 25:19) в първия мач помежду им от 2-ия кръг в Група "А" на първата дивизия, игран снощи пред около 6000 зрители в зала "Жинасио Чико Нето" в Маринга. Втората среща между двата тима е тази вечер от 20,45 часа българско време и ще бъде предавана пряко по NEWS7.
Бразилия с първа, но трудна победа в Световната лига след 3:0 над резервите на Полша
Поляците започнаха много добре в началото на първия гейм и благодарение на силната си блокада успяха да поведат с 10:4. Разликата се запази до 14:7 и 16:10, след което преднината на "Дружина полска" стана 18:10. Това накара селекционерът на "Селесао" Бернардо Резенде да пусне в игра Луиш Фелипе Фонтелеш. Той се оказа големия коз на домакините и благодарение на неговите сервиси Бразилия първо намали изоставането си до 16:18, а след това и изравни при 21:21. В крайна сметка бразилците взеха гейм с минималното 25:23.
Полша тръгна силно и във втората част, като дръпна със 7:4, но постепенно Бразилия подобри играта си, особено на сервис, и след силни изяви на Рикардо Лукарели обърна до 16:15 в своя полза. Двата тима продължиха да се борят до край за всяка топка, но все пак момчетата на Бернардиньо измъкнаха много трудно гейма с 29:27. Бразилският тим намали до минимум грешките в третия гейм и без особени проблеми го спечели с 25:19 след отлична игра на Лукарели и Фонтелеш, а с това и мача с 3:0.
Най-полезни за "Селесао" станаха Рикардо Лукарели (2 блока, 61% ефективност в атака и 41% перфектно посрещане) и направилият страхотно включване Луиш Фелипе Фонтелеш (5 аса!!!, 4 блока и 47% ефективност в атака) с по 16 точки за победата. За поляците най-резултатен стана Гжегож Боциек с 13 точки.
БРАЗИЛИЯ - ПОЛША 3:0 (25:23, 29:27, 25:19)
БРАЗИЛИЯ: Бруно Резенде 1, Сидао 6, Леандро Висото 8, Мурильо Ендрес, Рикардо Лукарели 16, Лукаш Сааткамп 9 - Марио Жуниор-либеро (Луиш Фелипе Фонтелеш 16, Рафаел Де Оливейра 1, Тео Лопеш 1)
Старши-треньор: Бернардо Резенде
ПОЛША: Карол Клос 10, Анджей Врона 9, Гжегож Боциек 13, Фабиан Джизга 1, Матеуш Мика 9, Рафал Бушек 6 - Кжиштоф Игначак-либеро (Давид Конарски 1, Павел Войцки, Михал Ручяк)
Старши-треньор: Стефан Антига.
СНИМКИ: FIVB.CH