Нова бомба на "Ролан Гарос" - детронираха Серина

След като вчера в първия кръг на "Ролан Гарос" отпадна шампионката от 2011 година На Ли (Китай), днес на Откритото първенство на Франция бе хвърлена нова бомба. Миналогодишната носителка на титлата и световна номер едно Серина Уилямс бе свалена от трона в Париж още във втория кръг след шокираща загуба с 2:6, 2:6 от испанската тенисистка Гарбине Мугуруса. Така американката се сбогува, поне за сега, с мечтата си да задмине Роджър Федерер по брой титли от Големия шлем, след като и двамата имат по 17 в момента.

Срещата, продължила едва 1 час и 4 минути, започна с лесно спечелен сервис за Серина. След това обаче настъпи тежък период за нея, тъй като загуби следващите пет гейма. 24-ата в света испанка направи пробиви за 2:1 и 4:1 и успя да ги затвърди, макар и трудно, за да поведе с 5:1. Въпреки че Серина взе следващото си подаване и намали на 5:2, Мугуруса затвори без проблеми сета при свой сервис.

Втората част продължи с абсолютна доминация на испанката, която започна с нов пробив, затвърден впоследствие със сервис на нула. В третия гейм тя отново поведе с 40:0 и имаше нови три брейкпойнта и макар че Серина успя да ги отрази, в следващото разиграване изпраи топката в аут и Гарбине имаше нов шанс. Топка в мрежата, изпратена от по-малката от сестрите Уилямс, направи резултата 3:0 в полза на Мугуруса. Световната номер едно успя да върне единия пробив и да намали резултата, но веднага след това допусна нов, без да успее да вземе и една точка от свой сервис - 4:1. Все пак двукратната шампионка можеше да спечели следващото подаване на съперничката си, защото поведе с 40:0, но загуби пет поредни точки и резултатът стана 5:1 за 20-годишната испанка. Серина спечели още един гейм до края на срещата, но бе безпомощна, когато Муругуса сервира, за да сложи край на срещата. Тя затвори мача без даде на лидерката в световната ранглиста нито една точка.

Днес разочарованието за сестрите Уилямс беше двойно, след като малко преди да започне двубоят на Серина, по-голямата - Винъс, отпадна от надпреварата, елиминирана от 19-годишната словашка тенисистка Анна Шмиедлова с 6:2, 3:6, 4:6.