Осасуна изпадна, срутване рани 40 фенове (видео+галерия)

Отборът на Осасуна изпадна от Примера въпреки домакинския успех с 2:1 над изпадналия преди месец Бетис в среща от последния кръг, играна в Памплона. Тежък инцидент рани по последни данни 40 фенове на "червените", някои от които бяха изнесени на носилки. Ограждения на южната трибуна се срутиха след гола на Ориол Риера в 12-ата минута, след което двубоят беше прекъснат за 30 минути. За да не изпаднат, наварците се нуждаеха от загуба на Хетафе или Алмерия, които спасиха кожата.

Срутване в Памплона, има ранени фенове на Осасуна Седрик Мабвати изпусна първото положение в четвъртата минута. В 11-ата Ориол Риера не уцели вратата с глава след чудесно центриране на Алваро Сехудо. Минута по-късно Риера се реваншира: напредна по дясното крило и с нисък удар в близкия ъгъл матира Антонио Адан.

Срутване в Памплона, има ранени фенове на Осасуна След гола се случи упоменатият инцидент. Ограждения от трибуната зад вратата се срутиха и десетки фенове паднаха на терена, някои от които получиха наранявания. Няколко бяха изнесени на носилки. След малко повече от 30 минути умуване срещата беше подновена, а вторите полувремена на всички останали двубои от битката за оцеляване започнаха с 30-минутно закъснение с идеята четирите мача да завършат по едно и също време.

Срутване в Памплона, има ранени фенове на Осасуна Малко след подновяването на двубоя на "Ел Садар" падна втори гол за Осасуна. Роберто Торес показа чудесна техника в наказателното поле, а Хави Акуня отбеляза с добавка - 2:0. В 33-ата минута Андрес Фернандес протегна ръка и спаси, поправяйки грешка на ветерана Пачи Пунял.

Срутване в Памплона, има ранени фенове на Осасуна След почивката "червените" натиснаха в търсене на затвърждаване на успеха. Постепенно севилските гости погледнаха по-уверено към вратата на съперника. В 64-ата Андрес Фернандес се намеси прекрасно. В 70-ата обаче остана безпомощен след страхотен изстрел на Хави Чика - 2:1. В 74-ата Андрес запази преднината на домакините.

В крайна сметка чудото не стана. Осасуна отива в Сегунда за първи път от 2000 година. Един от четирите клуба, които не са акционерни дружества в Испания, се раздели с елита. Легендата Пачи Пунял каза "сбогом" на "Ел Садар". Сега всички в Памплона ще се надяват десетките ранени при инцидента бързо и напълно да се възстановят.

Снимки: "АС", "Марка"