Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II

От ръба на Ада Хетафе се завърна в Рая

Хетафе се измъкна на косъм от изпадане от Примера дивисион и ще запише 11-и пореден сезон в Ла Лига благодарение на победата си с 2:1 над Райо Валекано като гост в среща от финалния 38-и кръг. В последната минута, при резултат 1:1, вратарят на "сините" Жулио Сезар спаси 100-процентово положение след удар с глава на Леонел Галеано. Ако домакините бяха вкарали този свой шанс и съответно бяха спечелили, то Хетафе щеше да изпадне вместо Осасуна, който в крайна сметка заедно с Валядолид последва Бетис в Сегунда.

Сезар обаче отрази, а след това последва атака, при която гостите спечелиха дузпа, реализирана от Чиприан Марика. Наказателният удар дори можеше да бъде спестен, тъй като веднага след нарушението на Рубен Мартинес срещу Насир играч на Хетафе изстреля кълбото в мрежата. Съдията обаче реши да не дава авантаж.

Марика заби и първия гол за своя отбор две минути преди почивката, когато получи пас от Лисандро Лопес и след пробив стреля неспасяемо. Райо не играеше за нищо, но показа феърплей и направи всичко по силите си да спечели. В 67-ата минута Роберто Трасорас опита по-скоро центриране, но така завъртя топката, че тя изненада Сезар и спря зад гърба му за 1:1.

Освен че реализира две попадения, румънецът Марика направи ужасяващ пропуск от 2-3 метра в 83-ата минута, когато още можеше да успокои своите съотборници.