Уест Хам взе дербито с Тотнъм и се спаси (видео)

Тимът на Уест Хам победи с 2:0 Тотнъм в лондонско дерби от предпоследния 37-и кръг и си гарантира оставането в английската Висша лига. Възпитаниците на Сам Алърдайс стигнаха до успеха с човек повече, след като от 26-ата минута гостите бяха в намален състав заради червен картон на Юнес Кабул. Автогол на Хари Кейн и попадение на Стюарт Даунинг, за което сериозна вина носят Паулиньо и Емануел Адебайор, решиха мача в полза на домакините.

В 26-ата минута Юнес Кабул събори откъсващия се зад защитата Стюарт Даунинг и бе изгонен от рефера Фил Дауд. От последвалия пряк свободен удар Кевин Нолан бе близо до откриване на резултата, но Юго Лорис спаси удара му, избивайки топката в корнер. Тъкмо когато гостите си мислеха, че са "отървали кожата" без гол от тази тежка ситуация обаче Андрю Каръл стреля с глава след изпълнения ъглов удар, Хари Кейн отклони топката и излъга Лорис - 1:0 за "чуковете".

До края на полувремето домакините продължиха да търсят гола и в 44-ата минута отново получиха възможността да обстрелват вратата на Лорис от опасен пряк свободен удар. Стената наредена от френския страж се размести при изпълнението на Даунинг и това позволи на крилото да вкара първия си гол за сезона и да удвои аванса на Уест Хам.

През второто полувреме и двата отбора можеха да отбележат, но отлични намеси на Адриан дел Кастийо и Лорис пред двете врати не позволиха това да се случи. Мениджърът на гостите Тим Шърууд направи редица промени в състава си, опитвайки се да освежи своята атака, но фактът че тимът му бе с човек по-малко на терена попречи на "шпорите" да търсят нещо повече от двубоя.

Така след четири поредни загуби, Уест Хам най-накрая стигна до трите точки, които му осигуриха и на теория оставането в елита. Тотнъм пък може да се прости с шестото си място в класирането за сметка на Манчестър Юнайтед.