Тотнъм превзе "Британия" и се доближи до Евертън (видео)

Тотнъм сложи край на серията си от шест мача без успех като гост, след като "шпорите" победиха с 1:0 Стоук Сити на негостоприемния "Британия Стейдиъм". Единственото попадение реализира Дани Роуз в 33-ата минута, когато бранителят засече с глава центриране на Емануел Адебайор. Положението на "грънчарите" се усложни още повече в 52-ата минута. Тогава Райън Шоукрос получи втори жълт картон и остави Стоук с човек по-малко.

Въпреки че домакините бяха с намален състав, те имаха възможност да стигнат до изравняване, но Нзонзи и Арнаутович пропуснаха добри възможности. В добавеното време пък Кабул и Паулиньо можеха да направят победата на Тотнъм по-изразителна.

"Шпорите" са шести, като с днешния успех се доближиха на три точки зад Евертън. Стоук е десети с 44 т.