Реал докосна рекорд на ЦСКА срещу Байерн

Финалистът в Шампионската лига Реал (Мадрид) беше близо, но не успя да подобри рекорд на ЦСКА срещу Байерн (Мюнхен). "Белия балет" победи с 4:0 баварския колос, като три от попаденията бяха отбелязани в рамките на 18 минути между 16-ата и 34-ата. Също на полуфинал, но в предшественика на Шампионската лига КЕШ, армейците нанизват три гола на Байерн през 1982 г. в София. Тогава с голове на Георги Димитров, Цветан Йончев и Ради Здравков ЦСКА повежда с 3:0 между 7-ата и 18-ата минута на мача в София и накрая печели с 4:3, но отпадна след 0:4 в Мюнхен. За историята все пак остава ненадминато постижението да се отбележат три гола за 11 минути на Байерн (Мюнхен).