Два гола в добавеното време оставиха Локо (Москва) в голямата игра (видео)

С две попадения на Александър Самедов в допълнителното време Локомотив (Москва) победи с 3:1 като гост Краснодар и запази реални шансове да финишира като шампион. Това беше един от най-трудните мачове на "железничарите", но те проявиха характер и запазиха разликата с лидера Зенит на 1 точка, а в оставащите три кръга предстои и директен мач между двата отбора.

Срещата на стадион "Кубан" започна перфектно за гостите, които поведоха с попадение на Алексей Миранчук. Младият халф откри резултата в 6-ата минута след асистенция на Роман Павлюченко, който пък се превърна в герой за Локо при победата над Терек миналата седмица. Домакините постепенно се окопитиха и в края на полувремето изравниха с попадение на бившия футболист на Левски Жоао Жоазиньо. В ответната атака Локомотив получи дузпа, но Самедов стреля в аут.

Руският национал изкупи вината си след почивката. Той не само бе най-добрият футболист на московчани, но и вкара двата гола, с които отборът му стигна до така важната победа. Във втората минута на добавеното време Самедов се разписа след лоша намеса на вратаря на Краснодар Александър Филцов, а малко по-късно сложи точка на спора с трети гол във вратата на "биковете".

Загубата остави Краснодар на 6-о място в класирането, но отборът на Олег Кононов мисли най-вече за предстоящия финал за Купата на Русия срещу Ростов.