Зенит с шеста поредна победа при АВБ (видео)

Отборът на Зенит не допусна изненада и победи у дома Волга с 2:0 в двубой от 27-ия кръг на руското първенство. Попаденията отбелязаха Аксел Витсел (25) и Виктор Файзулин (77). Зенит вече е с 4 точки аванс пред Локомотив (Москва) на върха в класирането. Тимът на Андре Вилаш-Боаш е с 59 точки, а московските "железничари" са на втора позиция с 55 и а по-късно днес гостуват на Краснодар. Волга пък на практика вече може да се счита за почти сигурен изпадащ, като е с 21 точки на предпоследното 16-о място и три кръга преди края е на 4 точки зад 14-ия Том.

В 25-ата минута белгийският халф на Зенит Аксел Витсел получи топката в начаказателното поле на гостите след чудесен пас на Мигел Дани и с хубав удар по земя изведе питерци напред в резултата. В 40-ата минута Дани можеше да направи резултата 2:0, тъй като Зенит получи право да изпълни дузпа. Наказателният удар бе отсъден за игра с ръка на Леандро от Волга, който бе част от стената на отбора си при изстрел от фаул на играч на Зенит. Порутгалецът Дани обаче пропусна дузпата, като не уцели вратата, а вратарят Сергей Парейко бе плонжирал в правилния ъгъл.

В 77-ата минута Зенит реализира второ попадение след чудесна атака. Хосе Саломон Рондон попаде на Дани, който с едно докосване чукна леко топката за Файзулин, а халфът с отличен удар извън наказателното поле не остави шансове на вратаря Парейко.

Така Зенит записа 6-а поредна победа под ръководството на новия си треньор Андре Вилаш-Боаш.