Леверкузен и Дортмунд се налудуваха за едно полувреме (видео)

Байер (Леверкузен) и Борусия (Дортмунд) направиха равностойно 2:2 в късния съботен мач от кръга в Германия. Срещата беше по-важна за домакините, които се борят за четвъртото място, което праща в Шампионската лига. С това реми те запазиха точката си аванс пред петия Волфсбург, който по-рано днес също завърши 2:2 - с Фрайбург.

И четирите попадения паднаха през първата част, която беше доста интересна. Ларс Бендер изведе домакините напред още в 7-ата минута, като вкара с глава от около метър. В 29-ата минута Оливер Кирх засече центриране на Марко Ройс за 1:1. "Аспирините" отново поведоха, когато в 35-ата минута Гонсало Кастро завърши красива атака на своя тим - 2:1. След само четири минути обаче Ройс изравни от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Роберто Хилберт.

Минута след наказателния удар Ройс излезе сам срещу Бернд Лено, но вратарят спаси.

За съжаление на всички, през втората част отборите драстично свалиха темпото и не създадоха нищо интересно. Единствено в 72-ата минута 17-годишният Юлиан Бранд профука добра възможност за гол за Леверкузен.

В оставащите два кръга Байер трябва да бъде безгрешен срещу Айнтрахт (Франкфурт) и Вердер (Бремен), за да е сигурен за Шампионската лига. На втория Борусия пък му предстоят мачове срещу Хофенхайм и Херта (Берлин). Играчите на Юрген Клоп обаче ще насочат усилията си към финала в турнира за Купата на Германия на 17 май срещу Байерн (Мюнхен).