Неочаквана издънка обърка сметките на Волфсбург (видео)

Устременият към Шампионската лига Волфсбург загуби неочаквани две точки, завършвайки 2:2 с Фрайбург у дома в двубой от 32-ия кръг на Бундеслигата. По този начин играчите на Дитер Хекинг пропуснаха възможността да изместят Байер (Леверкузен) от четвъртото място - последното, което праща в турнира на богатите. Сега и двата тима са с равен точков актив, но "аспирините" са с мач по-малко.

Фрайбург развали празника на "вълците" с изравнителен гол на резервата Марко Терацино в 83-ата минута.

Иван Перишич откри за 1:0 с глава след само 180 секунди, а след това той и съотборниците му пропуснаха на няколко пъти да увеличат преднината си. Единственият шанс за гостите през първото полувреме дойде в 24-ата минута, когато Владимир Дарида удари греда.

Фрайбург успя да изравни за 1:1 в 61-ата минута чрез Адмир Мехмеди и слаба намеса на стража Грюн. Това веднага събуди позаспалите "вълци", които успяха да си върнат преднината чрез ново попадение на Перишич в 70-ата минута.

В ответната атака Карим Гуеде не съумя да изравни, след като беше останал сам срещу защитника Кристиан Треш, който с глава изби влизащата в мрежата топка. Три минути след това вратарят Макс Грюн направи важно спасяване на изстрел на Жонатан Шмид от фаул. В крайна сметка гостите стигнаха до заслуженото изравняване чрез Терацино в 83-ата минута.

До края Волфсбург атакуваше, но не успя да вкара победен гол. Най-големият пропуск направи Кевин де Брюин, който в продължението нацели страничния стълб с шут с левия крак.

Сега на домакините им остава да стискат палци тази вечер Леверкузен да загуби от Борусия (Дортмунд). След това предстоят последни мачове за сезона срещу Щутгарт и Борусия (Мьонхенгладбах).

Фрайбург пък има само теоретични шансове да бъде застигнат от 16-ия Хамбургер ШФ, който на този етат отива на бараж за спасение. На играчите на Кристиан Щрайх им трябва само точка от оставащите двубои срещу Шалке 04 и Хановер 96 и то само ако утре "Шпортферайн" спечели гостуването си на Аугсбург.