Уест Бромич с важна стъпка към оцеляването (видео)

Отборът на Уест Бромич Албиън направи важна стъпка към оцеляването в английския елит, след като победи с минималното 1:0 Уест Хам на своя "Дъ Хоутърнс". По този начин момчетата на Пепе Мел се отдалечиха на пет точки "над чертата" и то след победа над един от конкурентите в битката за спасение на местата в Премиър лийг. Саидо Берахино отбеляза единственото попадение във вратата на Адриан дел Кастийо след само 10 минути игра. Той бе изведен от другия младок в атаката на "дроздовете" Морган Амалфитано и отбеляза оказало се впоследствие решително попадение за домакините.

Поражението означава, че воденият от Сам Алърдайс тим на Уест Хам продължава да не е сигурен за оцеляването си, след като днес допусна четвърта поредна загуба. Все пак "чуковете" са с една точка над днешния си съперник и заемат 14-ата позиция с 37 точки, но както те, така и Уест Бромич още не могат да се чувстват сигурни за местата си в Премиър лийг и ще трябва да се хвърлят за поне една победа до края на сезона, която да им осигури на практика оставането в елита.