Бербо продължава терора си из Франция (видео + галерия)

Димитър Бербатов направи поредния си силен мач за Монако. Българинът отбеляза два гола и подаде за трети при победата с 4:1 като гост над Аячо в мач от 35-ия кръг на Лига 1. Митко показа отново голямата си класа из френските терени и вече има осем гола на сметката си за монегаските - пет за шампионат и още три за Купата на страната. Бербо остана на терена до 89-ата минута, когато бе заменен от Валер Жермен.

Бербатов с нов блестящ мач за Монако

През първата част домакините бяха по-активният тим и можеха да открият резултата в началото на мача, но Гаджи Тало и Бенжамен Андре пропуснаха от чисти позиции. Бербатов отново показа отличната си техника с няколко красиви отигравания, а веднъж негов удар бе блокиран от защитник на корсиканците. В крайна сметка двата тима се оттеглиха на почивка при 0:0.

Бербо откри в 52-ата минута със задната част на главата си след центриране на Жоао Моутиньо отляво. В 74-ата българинът удвои след като се озова сам срещу вратаря след пас на Хамес Родригес и със впечатляващо спокойствие реализира. Само минута по-късно обаче домакините намалиха резултата. Гаджи Тало направи 1:2 с мощен удар в наказателното поле.

В 88-ата минута монегаските стигнаха до трети гол. Бербатов нахлу в наказателното поле и върна топката към Жофри Кондогбия, който със силен шут направи 3:1 в полза на тима си. Секунди преди последния съдийски сигнал резервата Лукас Окампос оформи крайното 4:1, след като засече от воле центриране на Набил Дирар.

С победата си днес Монако остава уверено на второ място в класирането с актив от 75 точки - девет повече от третия Лил, който обаче е с мач по-малко. Лидерът Пари Сен Жермен е със седем повече и при победа утре над Сошо ще защити титлата си от миналата година. Аячо пък остава с 20 на последно място и още преди няколко кръга изпадна официално.