Ботев (Пд) отново подчини "сините", антирекордите на Левски продължават (видео + галерия)

Отборът на Ботев (Пловдив) продължи победната си серия срещу Левски пред своя публика. “Канарчетата” надвиха с 2:0 “сините” в мач от 35-ия кръг на “А” група след попадения в края на двете полувреме . Първо Александру Куртеан бе точен в 42-ата минута, а резервата Иван Цветков оформи четвъртата поредна победа под тепетата срещу столичани в 89-ата минута - три за първенство и един за Купата на България.

Интересното е, че преди тази серия 16 години домакините нямаха успех над левскарите. 26-кратните шампиони пък продължават да пишат най-срамната страница в своята 100 годишна история. Тимът на Елин Топузаков записа четвърта поредна загуба в “А”  група, което е антирекорд за клуба, а също така и 13-а за този сезон, което също е антирекорд за “сините”.

Ботев (Пд) отново подчини "сините", антирекордите на Левски продължават Станимир Стоилов бе избрал да заложи на най-доброто за мача днес. При "сините" само шестима от титулярите, които стартираха срещу ЦСКА, започнаха пред пълните трибуни в "Коматево". Младокът Мики Орачев дебютира от първата минута за столичани, като ляв защитник. Дъстли Мюлдер бе централен бранител с Даниел Димов, Владимир Гаджев се завръща на терена след наказание, а младоците Радослав Цонев и Владислав Мисяк също бяха титуляри. На върха на атаката пък отново след дълго време бе Цветан Генков.

Реферът Цветан Кръстев трябваше да вади доста картони, като показа общо десет жълти. Интересното е, че за домакините такива си изкараха Спрокел, Веселин Минев и Доре, които ще изтърпят наказания преди финалната срещах с Лудогорец за Купата.

Ботев - Левски След сблъсък между Абел Анисе и Старокин халфът на "сините" получи аркада средата на първата част. Мики Орачев пък се контузи и в 35-ата минута Рикардо Нунеш се появи на негово място.

Румънецът Куртен откри в 42-ата минута след поредната груба грешка в защитата на "сините". При опит за контраатака Генков върна лошо към Туре, след което Крумов остави своята зона и последва центриране на Доре, който намери Юнес Хамза. Деветката на "жълто-черните" сбърка сам срещу Блажевич, но при последвалия рикошет топката попадна в румънския халф, който отблизо я прати в мрежата с левия крак. Това бе негов втори гол в "А" група.

Второто полувреме гостите станаха малко по-активни, като първо Старокин стреля далече при първата добра възможност след пробив на Туре.
Френският футболист пък в 55-ата минута сам срещу Адам Стаховяк изпусна да изравни, след като стража изби. Две минути по-късно Хамза от няколко метра с глава стреля в аут при центриране от корнер.
Мъри замени Вандер Виейра с Ромарио Корзорг в 60-ата минута. Последният още с първото си докосване можеше да удвои при подаване с пета на Хамза, но стреля в аут останал сам срещу Блажевич.
Последва светкавична контраатака, Доре с хубав финт остана очи в очи с Бложевич, но стори по-трудното пращайки топката далеч от вратата.
Валери Божинов замени Туре в 65-ата минута. Именно той в 77-ата минута пропусна отлична възможност да изравни, като от 10 метра прати топката над гредата. Димитър Макриев замени Генков. Отново Божинов стреля високо подобно на първото си положение в 83-ата минута.
До края на терена Иван Цветков също се появи на терена. Ветеранът имаше нужда от четири минути, за да се разпише и да вкара своя трети гол през тази кампания.
Попадението дойде след поредната слаба изява на цялата защита начело с Даниел Димов. Той първо не прецени добре дълта топка, която го прехвърли и попадна във Феребори Доре. Високият таран, който цял мач се подигра със синята защита, без да бъде атакуван догони топката и пусна към Цветков. Играчът с номер 19 бе оставен непокрит и отблизо подпечата победата. В следващите секунди най-добрият на терена Доре сам срещу Блажевич пропусна да запише името си сред голмайсторите, тъй като хърватина изби. Накрая "канарчетата" празнуваха, а "сините" се прибраха за пореден път с наведени глави.