Рома спря полета на Милан и поддържа напрежението върху Юве (видео+галерия)

Отборът на Рома продължава с чудесното си представяне в Серия "А", след като записа нов сериозен успех в дербито срещу Милан от 35-ия кръг. "Вълците" се наложиха с 2:0 на своя "Олимпико" и записаха 9-та поредна победа на сметката си, като отново стопиха изоставането си от лидера в класирането Ювентус на 5 точки и върнаха напрежението върху "бианконерите" преди те да изиграят своя мач от кръга срещу Сасуоло в неделя. Миралем Пянич откри резултата с фамозен гол в 43-ата минута, а Жервиньо вкара второто попадение Рома се разправи с Милан и продължава да мечтае в 65-ата минута. Така пък бе спряна победната серия на "росонерите" от 5 поредни успеха.

Първото полувреме не бе изпъстрено с много атрактивна игра. Двата тима действаха по-предпазливо, особено в началото. Първата възможност в мача бе пред гостите в 12-ата минута, когато далечен удар на Даниеле Бонера попадна право в ръцете на вратаря.

След това обаче Рома взе инициативата и бе по-активният отбор на терена. В 20-ата минута при едно разиграване след корнер топката стигна до Додо, който отправи удар, но над вратата. Пет минути по-късно Адем Ляич нахлу на скорост в пеналта, финтира един играч и отправи удар, но в последния момент защитник успя да го блокира. В 39-ата минута пък Даниеле Де Роси се освободи пред наказателното поле, опита изстрел, който обаче премина високо над вратата.

По-добрата игра на домакините все пРома се разправи с Милан и продължава да мечтаеак даде резултат в 43-ата минута, когато Миралем Пянич отбеляза фамозен гол. Той получи пред наказателното поле, мина като  на парад през трима защитници и хладнокръвно реализира покрай плонжа на вратаря - 1:0. В заключителните минути на полувремето Милан опита да отговори с изстрел на Кака, но без особено да застраши вратата на съперника.

Второто полувреме започна с малко по-добра игра на Милан. В 49-ата минута гостите организираха една от най-добрите си атаки като Кака проби от ляво и върна за непокрития Рикардо Монтоливо, който стреля, но покрай вратата.

Постепенно обаче Рома си върна инициативата и в 53-ата минута след чудесно заучено положение от фаул Тоти намери Пянич непокрит на точката на дузпата, но ударът му бе спасен от Кристиан Абиати. В 65-ата минута обаче след нова хубава атака на домакините Франческо Тоти бе изведен в пеналта и отправи удар, който бе спасен от вратаря, но при добавката от близо Жервиньо довкара във вратата за 2:0, макар в ситуацията да остана съмнение за заРома се разправи с Милан и продължава да мечтае сада. Малко след това пък Марио Балотели влезе в пререкание със съотборниците си и веднага бе заменен от Джампаоло Пацини.

До края Милан опита да стигне поне до почетен гол и в 79-ата минута Монтоливо пробва далечен изстрел, който затрудни Морган Де Санктис, но вратарят успя да укроти топката. В 85-ата минута шанс се откри и пред Адел Таарабт, но отново вратарят спаси. Мароканецът опита още един удар в добавеното време, но отново не затрудни стража.

В крайна сметка Рома записа заслужен успех и остава на 2-ата позиция с 85 точки в актива си. Милан пък остава на 7-ото място с 51 точки.