"Бетонът" на Челси не се пропука на "Калдерон" (видео+галерия)

Атлетико (Мадрид) и Челси не успяха да си отбележат голове в първия мач помежду си от 1/2-финала в Шампионската лига на "Висенте Калдерон" в испанската столица. Мачът предложи здрава битка, но не и атрактивен футбол и завърши без победител, като гостите могат повече да се радвНулево реми в първия двубой между Атлетико (М) и Челсиат от този факт. "Дюшекчиите" направиха всичко по силите си да стигнат до успеха в срещата и да вземат преднина преди реванша, докато англичаните предимно се защитаваха и го направиха доста добре, за да не допуснат попадение във вратата си, особено след като още в 15-ата минута титулярният вратар Петер Чех се контузи и трябваше да бъде заменен принудително, а в 73-ата минута заради контузия излезе и капитанът Джон Тери. Така всичко ще се реши в реванша в Лондон.

Атлетико (Мадрид) бе по-активният отбор през първото полувреме. Домакините повече търсеха гола, но трудно стигаха до реални голови опасности, тъй като отбраната на Челси бе доста добре групирана.

"Дюшекчиите" отправиха първия си удар в мача още във 2-ата минута, когато Диего стреля от далеч, но доста неточно. В 15-ата минута пък след опасно центриране от корнер топката полетя към вратата и Петер Чех със сетни усилия успя да я избие, но при намесата си падна лошо и получи контузия в ръката, която наложи да бъде заменен от Марк Шварцър.
Нулево реми в първия двубой между Атлетико (М) и Челси
В 20-ата минута и Челси стигна до първото си голово положение. При едно центриране от корнер Гари Кейхил стреля с глава, а след това и Давид Луиш от близо не успя да насочи топката към вратата. В 27-ата минута гостите имаха нов добър шанс след като Вилиан открадна една топка в средата на терена и изведе на скорост Рамиреш, който напредна, но стреля доста неточно.

Последваха нови минути на превъзходтво на Атлетико в края на полувремето. Първо в 30-ата минута след хубаво центриране в наказателното поле Раул Гарсия стреля с глава, но над вратата. В 34-ата минута пък Марио Суарес отправи страхотен шут от около 30 метра, като топката профуча на сантиметри от гредата. В добавеното време на мача и Диего имаше нелош шанс да пробва рефлексите на Шварцър от границата наНулево реми в първия двубой между Атлетико (М) и Челси пеналта, но ударът му нямаше достатъчно сила и попадна право във вратаря.

В началото на втората част гостите стигнаха до добро положение след като Франк Лампард отправи хубав удар от воле, но без да затрудни Тибо Куртоа. В 55-ата минута пък домакините стигнаха до голово положение, след като Шварцър изби лошо една топка и тя попадна в краката на Диего, който финтира защитник и стреля но вратарят улови. В 59-ата минута Челси организира нова нелоша атака и Фернандо Торес залъга няколко бранители, след което отправи удар от границата на наказателното поле, но право в ръцете на вратаря.

В 73-ата минута англичаните загубиха още един ключов играч заради контузия. Капитанът Джон Тери бе заменен принудително от Андре Шюрле след като почувства болки. Това като че ли леко наруши баланса в отбраната на Челси и домакините веднага се възползваха, като в 76-ата минута си спечелиха фаул, а Габи отправи страхотен изстрел, който бе спасен с мъка от Шврарцър. В 78-ата минута пък Арда Туран от близо отправи опасен изстрел с глава, но покрай гредата. В 84-ата минута шанс се откри и пред Раул Гарсия, който обаче с глава не успя да насочи топката в очертанията на вратата.
В 90-ата минута гостите имаха добра възможност да стигнат до победата след като Торес спечели фаул пред наказателното поле, а Давид Луиш опита точността си, но ударът му премина над вратата. В добавеното време пък Диего Коща получи хубаво центриране в пеналта и стреля с глава, но право в ръцете на Шварцър.

В крайна сметка обаче усилията на Атлетико да стигне до победен гол не дадоха желания резултат, а "бетонът" на Челси в отбрана издържа на натиска и мачът завърши 0:0. Това пък предвещава доста любопитен реванш на "Стамфорд Бридж" след седмица.