Хъл Сити е на финал срещу Арсенал след голов спектакъл на "Уембли"

Хъл Сити се класира за финала на Купата на Англия, където ще срещне Арсенал, след като "тигрите" победиха с 5:3 тима от Лига Едно Шефилд Юнайтед във втория полуфинал от надпреварата. "Остриетата" започнаха добре и водеха с 2:1 на почивката, но през втората част Хъл демонстрира класата си на отбор от Премиър лийг и реши всичко в своя пола

Три гола паднаха до почивката. Джоузи Бакстър откри резултата в 19-ата минута, когато засече на близката греда центриране на Брейфорд. В 42-ата минута Яник Сагбо изравни. Джейк Ливърмор изигра перфектно ситуацията преди гола, нахлу в наказателното поле и сервира топката на котдивоареца - 1:1. Шефилд реагира мигновено. Джейми Мърфи проби отляво, а Стефан Скугал засече центрирането му, за да възстанови отново преднината на "остриетата".

Хъл Сити започна вихрено втората част и набързо направи пълен обрат. Първо - в 49-ата минута, Мат Фрайът изравни. Отбраната на Шефилд не успя да се справи с един корнер пред своята врата, Честър стреля, а Фрайът от няколко метра направи 2:2. Пет минути по-късно обратът бе факт. Том Хъдълстоун направи перфектен индивидуален пробив, преодоля двама бранители и пусна топката покрай Марк Хауърд.

В 67-ата минута бившият играч на Шефилд Юнайтед Стивън Куин покачи на 4:2, след като засече с глава центриране на Ливърмор отдясно. В самия край двата отбора си размениха по още едно попадение. Джейми Мърфи намали за Шефилд, а Дейвид Мейлeр оформи крайното 5:3, след като се измъкна от засадата и стреля в далечния ъгъл.

Финалът е на 17 май 2014 година на "Уембли". Любопитното е, че Хъл и Арсенал ще играят преди това още веднъж - другата седмица, когато "тигрите" приемат "артилеристите" в двубой от Висшата лига.

СТАТИСТИКА И РАЗВОЯТ МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!