38-годишна Електричка удари лошо ЦСКА (видео+галерия)

Локомотив (Пловдив) нанесе тежко поражение с 2:0 на възродения ЦСКА в мач от 33-ия кръг на "А" група, който се игра пред 3000 зрители на "Лаута". В герой за домакините се превърна 38-годишният капитан Здравко Лазаров-Електричката, който през първата част отбеляза брилянтен гол от пряк свободен удар, а след почивката изработи и дузпа за своя отбор, която Мартин Камбуров реализира.

Така смърфовете извоюваха първата си победа в плейофната фаза на "А" група, а с този успех се превръщат в истински кошмар за ЦСКА и техния треньор Стойчо Младенов. През този шампионат двата отбора са играли три пъти помежду си, като пловдивчани имат две победи и един равен, а червените все още не са им отбелязали гол.

Локомотив (Пловдив) нанесе тежко поражение с 2:0 на възродения ЦСКА

Домакините започнаха по-добре срещата и бяха по-активни в първите минути. В 5-та минута Камбуров имаше шанс да стреля от фаул почти на границата на наказателното поле, отсъден за нарушение срещу самия него , но уцели стената.

Две минути по-късно Спас Делев отправи мощен шут от 23-24 метра, който профуча над напречната греда.

Локомотив (Пд) - ЦСКА

След тези две ситуации червените изнесоха играта в по-предни позиции, но първото попадение падна в тяхната врата. В 37-та минута Стивън Съндей фаулира Здравко Лазаров, който изпълни перфектен пряк свободен удар от 25 метра и заби топката в горния ляв ъгъл на армейската врата - 1:0 за Локо Пд.

До края на първото полувреме армейците опитаха да стигнат до равенство, но рядко успяваха да създадат някакво по-сериозно положение. Веднъж Фо Поре стреля с глава, но Акалски спаси, а опасен изстрел на Апостол Попов се отби в гърба на Тунчев и излезе в корнер.

В 51-та минута смърфовете нанесоха втори удар. Здравко Лазаров мина като на парад през централните защитници на гостите, финтира Райс Мболи и след съприкосновение с червения страж падна на тревата. Реферът Таско Тасков не се поколеба да отсъди дузпа. Зад топката застана Мартин Камбуров, който вкара за 2:0 след точен шут в долния десен ъгъл на Мболи.

След комфортната преднина Локомотив се прибра в собствената си половина и заложи предимно на контраатаки, които бяха доста опасни. От своя страна играчите в червено често грешаха при подаванията си и до края на мача така и не създадоха чисто положение за гол. Единствената заслужаваща внимание ситуация пред домакинската врата бе създадена след самостоятелен пробив на резервата Тони Силва, който преодоля двама бранители и подаде отлично към Косоко, но таранът на ЦСКА стреля в крак на футболист в черно-бяло и топката излезе в корнер.