Цар Лъв "ухапа" два пъти Ливорно и даде нов тласък на Юве към титлата (видео)

Ювентус направи нова крачка към титлата в Италия след като очаквано победи Ливорно с 2:0 в домакинството си от 32-ия кръг на Серия "А". И двата гола за "бианконерите" реализира Фернандо Йоренте в 32-ата и 35-ата минута на мача. Така торинци възстановиха преднината си от осем точки пред преследвача Рома и са само на четири победи от Скудетото.

Ювентус бе по-добрият тим още от началото и зареди атака след атака, а пропуски пред вратата на съперника направиха Джорджо Киелини, Леонардо Бонучи и Стефан Лихтщайнер.

В средата на полувремето обаче "бианконерите" набързо забиха два гола във вратата на съперника. Първо в 32-ата минута Фернандо Йоренте бе изведен в наказателното поле, обърна се и с бомбен шут под гредата не остави шансове на вратаря. Само три минути по-късно отново Цар Лъв след центриране от корнер засече с глава и след неумела намеса на вратаря кълбото се търкулна зад голлинията за 2:0.

През втората част Юве видимо намали оборотите, но контролираше спокойно събитията на терена, а с малко повече шанс можеше да стигне и до трети гол. В 56-ата минуат Йоренте бе изведен в наказателното поле и стреля, но покрай вратата. В 68-ата минута пък шанс се откри пред Пол Погба, който обаче не успя да отправи добър изстрел от дистанция.

Ливорно също от време на време поглеждаше към Джанлеиджи Буфон, но без да му донесе много главоболия. В 58-ата минута Алфред Дънкан тества стража, а в 72-ата минута и Марко Бенаси опита далечен удар, но право в ръцете на Буфон.

В крайна сметка срещата завърши без повече попадения и Ювентус остава на върха в класирането с 84 точки в актива си, докато Ливорно ще трябва да търси другаде точки за оцеляването си, като за момента е под чертата на 18-ото място с 25 точки.