Вижте как Олич загуби битката с гредата (видео)

Тимът на Борусия (Дортмунд) сътвори обрат срещу Волфсбург и надделя над "вълците" с 2:1 на "Сигнал Идуна Парк" в събота, но мачът от Бундеслигата можеше и да не завърши толкова благополучно за "жълто-черните". Авторът на попадението, с което гостите от Волфсбург откриха резултата - Ивица Олич, имаше златна възможност да се разпише за 0:2 в 40-ата минута. Хърватинът обаче не успя да реализира гол - вместо това се получи една доста куриозна ситуация. Олич имаше малшанса да уцели два пъти напречната греда на вратата на гостите в рамките на секунда. След пас по земя Олич успя да отклони топката от съвсем близко разсояние в напречната греда, но това не бе всичко. Топката се върна право при хърватина, той игра с нея (а може би тя се удари в крака му), но тя отново се отби от напречната греда. В крайна сметка, Олич влезе във вратата, но не и топката, а Борусия спечели мача с 2:1 след голове на Роберт Левандовски и Марко Ройс през второто полувреме.