Лудогорец разгроми Хебър и на реванша - на живо с отзивите от Пазарджик след 0:5

Сладко отмъщение: Реал смачка Борусия в първия четвъртфинал (видео+галерия)

Реал (Мадрид) взе сладко отмъщение от Борусия (Дортмунд) за миналогодишното отпадане на 1/2-финала в Шампионската лига. В първи четвъртфинален мач този сезон "белият балет" се наложи с категоричното 3:0 на своя "Сантиаго Бернабеу" в испанската столица и направи много сериозна крачка към класирането си напред в турнира. Гарет Бейл даде преднина на своя тим още в 3-ата минута, а Иско в 27-ата и Кристиано Роналдо в 57-ата минута оформиха класическата победа на своя тим.
Реал с класика над Борусия (Д) в Мадрид
В последния момент от състава на домакините отпадна крилото Анхел ди Мария, който се оплаква от гастроентерит и бе заменен сред резервите от Хесе Родригес. Гостите пък не можеха да разчитат на звездата си Роберт Левандовски, който бе наказан за този мач.

Началото на двубоя бе изцяло под контрола на Реал. Още в 3-ата минута при първата си по-интересна атака домакините стигнаха до откриване на резултата. Даниел Карвахал получи в наказателното поле и върна за нахлуващия на скорост Гарет Бейл, който надбяга защитник и чукна топката покрай вратаря за 1:0.
След това последваха още няколко шанса за "кралския клуб". В 10-ата минута Кристиано Роналдо отправи страхотен далечен удар, който бе спасен от Роман Вайденфелер. Две минути по-късно португалецът отново пробва рефлексите на стража, който обаче отново бе на мястото си. В 14-ата минута пък Пепе стреля с глава от близо и този път Вайденфелер бе леко колеблив в намесата си, но защитник бе заел добра позиция и изчисти топката.

Едва в 23-ата минута Борусия успя да стигне до първото си положение в мача. Нури Шахин опита далечен изстрел, но не затрудни особено Икер Касийяс. В 27-ата минута обаче Реал наказа за втори път своя съперник. Иско бе оставен да овладее пред наказателното поле и с великолепен изстрел по земя не остави шансове на вратаря за 2:0. В 30-ата минута пък Гарет Бейл от фаул бе билзо да направи резултата класически, но отново Вайденфелер с прекрасен рефлекс изби топката.
В заключителните минути пък Борусия успя да стигне до две добри възможности за гол. Първо в 33-ата минута германците организираха хубава контраатака завършила с изстрел на Кевин Гроскройц и спасяване на Касийяс. В 42-ата минута пък Пиер-Емерик Обамеянг пробва далечен, но доста неточен удар.

Втората част започна доста по-двуостро. В 47-ата минута Реал бе близо до гола като Бейл бе изведен сам срещу вратаря, но не успя да го преодолее. Веднага след това пък Борусия организира чудесна контраатака и Обамеянг бе изведен на скорост, но стреля покрай вратата. В 54-ата минута домакините създадоха ново добро положение като Роналдо напредна до аутлинията и центрира по земя към Бензема, но в последния момент защитник се хвърли самопожертвователно и изчисти. Веднага след това пък гостите за пореден път организираха бърза контра и Ройс опита да изведе Обамеянг, който обаче не успя добре да овладее топката, но все пак върна за Шахин, който стреля, но покрай вратата.
Размяната на хубави атаки в крайна сметка обаче отново завърши с гол за Реал. В 57-ата минута грешка в изнасянето на топката позволи на Лука Модрич да открадне и да изведе Роналдо, който финтира вратаря и отбеляза за 3:0 в своя мач номер 100 в Шампионската лига.

В 60-ата минута дортмундци стигнаха до най-добрата си възможност. След разбъркване в наказателното поле топката стигна до Мкхитарян във вратарското поле, който опита удар, но Пепе с прекрасна намеса блокира шута му и предотврати сигурен гол. Минута по-късно пък събитията отново се пренесоха в другата половина, където Бензема получи в наказателното поле и стреля от движение, но Вайденфелер отново се намеси блестящо и спаси удара му. В 70-ата минута французинът си създаде нова добра възможност, но отново не успя да преодолее стража на съперника.

До края на мача събитията се развиваха основно в полето на домакините, но играчите на Борусия така и не можеха да открият път към гола. В същото време в 84-ата минута след хубава контраатака Бейл можеше да довърши окончателно съперника, но не успя да уцели вратата. Малко след това пък Серхио Рамос пробва точността си от фаул, но без особен успех.
В крайна сметка мачът завърши при този резултат и Реал взе много солиден аванс преди реванша на "Сигнал Идуна Парк", а Борусия ще има много трудна задача, ако иска да обърне нещата в своя полза след седмица. "Кралският клуб" пък е много близо до пореден полуфинал в турнира.