Черно море продължи впечатляващата си серия в плейофите и срещу раздрънкания Локомотив (видео)

Черно море постигна първа победа в плейофите след домакинска победа с 2:0 над Локомотив (Пловдив). По едно попадение в двете полувремена вкараха Бергонси и Бакари.

Така моряците продължиха впечатляващата си серия без загуба от старта на плейофите, тъй като до този момент варненци направиха равенства срещу Литекс, ЦСКА и Ботев (Пловдив), а днес без проблем се разправиха с Локомотив.

На другия полюс са смърфовете, които записаха трета поредна загуба след разделянето на първа и втора седмици, а показателно за случващото се в клуба е малката фенска подкрепа във Варна, която се състоеше от точно осем черно-бели запалянковци.

В началните минути пловдивчани изпълниха 3-4 последователни корнери, които не затрудниха Георги Китанов. След този натиск на гостите Черно море изнесе играта в предни позиции и на два пъти Окоро опита да отбележи, но първо стреля в ръцете на Господинов, а в 10-та минута фалцовият му шут излезе в аут.

Три минути по-късно изстрел с глава на Георги Божилов също не намери целта.

В 17-та минута по-настойчивата игра на домакините даде резултат. Живко Атанасов отклони с глава центриране от фаул към задната греда, където непокритият Бергонси вкара от метър за 1:0.

В 20-та минута Черно море имаше отличен шанс да отбележи втори гол, но Бакари изпусна дузпа, стреляйки в напречната греда. Тя бе свирена за нарушение на Костадин Марков именно срещу нападателя на моряците, който пропусна 11-метров наказателен удар и срещу ЦСКА.

Бакари можеше да се реваншира за своя пропуск в 33-та минута, когато проби през центъра на терена и стреля, но Господинов изби в корнер. След неговото изпълнение Живко Атанасов засече топката с глава, но я изпрати в аут.

Втората част започна с два опасни изстрела от фаул на Камбуров, които обаче не намериха целта. Моряците отговориха с шут от пряк свободен удар на Домовчийски в 53-та минута, който се отби в напречната греда и излезе в аут.

В 81-та минута Черно море вкара втори гол, а попадението бе идентично с първото. След центриране от фаул Божилов отклони топката с глава към задната греда, където Бакари я изпрати в мрежата на Йордан Господинов за карйното 2:0.