Уест Бромич и Кардиф впечатлиха с невероятна драма и шест гола (видео)

Отборите на Уест Бромич Албиън и Кардиф Сити изнесоха страхотен мач за неутралния зрител и изключително драматичен за своите фенове, разделяйки точките след трилър с шест гола и 3:3 на "Дъ Хоутърнс". Още по-инфарктен бе финалът на срещата, след като Тиеви Бифума отбеляза в 94-ата минута и по всичко изглеждаше, че е донесъл победата на домакините, но Матс Мьолер-Дели изравни за крайното 3:3 с попадение в петата добавена минута на двубоя. По този начин датският национал отне възможността мениджърът на "дроздовете" Пепе Мел да запише първа домакинска победа в кариерата си на "Дъ Хоутърнс".

С подялбата на точките двата тима останаха в зоната на изпадащите или в опасна близост до нея, след като Кардиф събра 26 точки и заема 18-ото място, докато Уест Бром е една позиция по-напред и с три точки повече.

Домакините хванаха двубоя "за гърлото" с два бързи гола във втората и деветата минута. Морган Амалфитано и Греъм Доранс се разписаха, за да дадат сериозен аванс на домакините, но това не бе достатъчно, след като Джордън Мъч намали след половин час игра, а централният бранител Стивън Колкър изравни в 73-ата минута.

Така се стигна до продължението на редовните 90 минути, в което зрителите станаха свидетели на страхотна драма. Първо Тиеви вкара и хвърли трибуните в екстаз, а след това Мьолер-Дели отново възстанови равенството и оформи крайното 3:3 с първия си гол с екипа на Кардиф.