Ливърпул продължава гонитбата след ново голово зрелище с главно действащо лице Суарес (видео)

Ливърпул продължава да изнася голови спектакли в своите двубои от Премиър лийг, като този път мърсисайдци победиха със 6:3 Кардиф като гост, въпреки че на два пъти изоставаха в резултата. Хеттрик на Луис Суарес (16', 60' и 90'), два гола на Мартин Шкъртел (41' и 54') и едно попадение на Даниел Стъридж (75') донесоха зрелищния успех на селекцията на Брендън Роджърс. Джордън Мъч (9' и 88') и Фрейзър Кемпбъл (25') се разписаха за домакините.

Още в деветата минута Кардиф излезе напред в резултата. Джо Алън сгреши отляво на отбраната на Ливърпул и подари топката на домакините, Кемпбъл намери Мъч, който стреля в далечния ъгъл за 1:0. Ответната реакция бе бърза - в 16-ата минута мърсисайдци възстановиха равенството. Хендерсън изведе много добре по десния фланг Глен Джонсън, който центрира остро по земя в наказателното поле, а Луис Суарес засече от няколко метра. В 25-ата минута Фрейзър Кемпбъл премина много лесно между Фланаган и Агер и стреля покрай Миньоле, за да изведе отново Кардиф напред. Четири минути преди края на първата част Шкъртел изравни отново, след като изпревари Кала и засече с крак перфектно центриране на Коутиньо.

След почивката Ливърпул взе своето. Първо - в 54-ата минута, Шкъртел направи обрата пълен с втория си гол в мача. Словакът отново засече центриране на Коутиньо, но този път с глава, след корнер пред вратата на домакините. След час игра Луис Суарес реши всичко в този голов сблъсък. Джонсън центрира остро по земя от дясно, бранител на Кардиф пресече, но топката стигна до Стъридж, който с пета продължи към своя партньор в атака. Уругваецът нямаше проблем от подобна позиция - 2:4 и втори гол за него в този двубой. В 75-ата минута дуетът "Суарес-Стъридж" отново проработи. Глен Джонсън отне от Фабио дълбоко в половината на Кардиф и с дълго подаване намери уругваеца, който поднесе топката на поднос на своя партньор. Стъридж се възползва максимално, закръглявайки на 2:5. В 88-ата минута Мъч намали до 3:5 с втория си гол в мача, а в добавеното време Луис Суарес надхитри Кала и оформи своя хеттрик. Това е 28-и шампионатен гол на уругваеца от началото на сезона.

Ливърпул продължава да заема второто място във временното класиране с четири точки зад Челси, но мърсисайдци имат мач по-малко в сравнение с лондончани. Кардиф остава на предпоследната позиция с едва 25 т.