Серина Уилямс отново победи Шарапова и се класира за финала в Маями

Защитаващата титлата си Серина Уилямс (САЩ) се класира за финала на силния турнир на твърди кортове в Маями с награден фонд 5,4 милиона долара. Водачката в световната ранглиста и шесткратна шампионка от надпреварата Уилямс надделя над четвъртата в схемата Мария Шарапова с 6:4, 6:3 за 97 минути. Така американката постигна 15-а поредна победа над руската си съперничка и 16-а от 18 мача помежду им.

Шарапова имаше всички шансове да прекъсне негативната си серия, но пропиля аванс от 4:1 гейма в първия сет и от 2:0 във втория. Така рускинята не успя да се класира за финала за четвърта поредна година. Тя е общо петкратна вицешампионка в турнира.

В търсене на 59 титла в кариерата си на сингъл пък 32-годишната Уилямс ще се изправи срещу победителката от двубоя между номер 2 в схемата На Ли (Китай) и Доминика Цибулкова (Словакия). Ли и Цибулкова играха на финала на Откритото първенство на Австралия през януари, когато азиатката спечели в два сета.