Ел Класико - оценки на футболистите

Отборите на Реал Мадрид и Барселона направиха един от най-запомнящите се мачове след драматично 3:4 в полза на каталунците в двубой с три дискусионни дузпи. Индивидуалните изяви на футболистите до голяма степен дадоха развой на сблъсъка. Предлагаме ви оценки по десетобалната система (10 най-висока) на всички основни герои в мача през погледа на Sportal.bg.

РЕАЛ МАДРИД

Диего Лопес (6)
Нямаше какво да направи при двете дузпи, реализирани от Меси. Бомбата на Иниеста също беше неспасяема. Можеше да се намеси по-добре при първия гол на Меси. Направи няколко добри спасявания.

Даниел Карвахал (5,5)
Не покри Иниеста при първия гол. Допускаше грешки в защита, а в нападение се запомни епизодично. Иниеста спечели битката в тази зона на терена.

Пепе (5)
Слаб мач и за двамата централни бранители. Много лесно бяха преодолявани с пасове зад гърба. Участва в мелето в наказателното поле след втория гол на Меси за 2:2. Тогава беше настъпен от Бускетс, но съдията не реагира.

Феноменално шоу между Реал и Барса за 3:4 на "Бернабеу"+78Серхио Рамос (4)
Капитанът беше под всякаква критика. Липсваше му синхрон с Пепе, често увисваше при пасовете. За капак направи дузпа (макар и много спорна) и получи червен картон, за да обрече своите на поражение.

Марсело Виейра (6,5)
Левият бек като цяло се справи с Неймар и Даниел Алвеш. Подпомагаше по фланга Кристиано и Ди Мария.

Лука Модрич (6,5)
Представи се на средно ниво. Не видяхме магията, с която завладя "Бернабеу" в последните месеци.

Чаби Алонсо (6,5)
Не беше на обичайното високо равнище. Често допускаше пробиви през центъра. В нападение даваше начало на "белите" атаки.

Феноменално шоу между Реал и Барса за 3:4 на "Бернабеу"+78Анхел ди Мария (8,5)
Определено това беше най-силният футболист от домакините. Неуморен, неудържим и безкрайно полезен, разнищи Алвеш през първото полувреме и се отличи с две асистенции.

Гарет Бейл (6,5)
Стомилионният футболист не направи един от най-добрите си мачове. Получаваше пространство, но така и не можа да се възползва от бързината си.

Карим Бензема (8)
Нападателят беше точният материализатор за "белите". Набързо вкара два гола, беше много близо до хеттрик, а и дори повече, но не всичко се вкарва. Успяваше добре да се преобори при изритани напред топки.

Феноменално шоу между Реал и Барса за 3:4 на "Бернабеу"+78Кристиано Роналдо (7,5)
Това не беше мачът на португалеца. Още в петата минута искаше втора дузпа и започна да се изнервя. Спечели и реализира дузпа за своите, но това не беше достатъчно за играч от неговия извънземен калибър.

Резерви:
Рафаел Варан (6)
Беше около 25 минути на терена, в които не направи голяма грешка. При дузпата на Иниеста нямаше вина.

Иско и Алваро Мората (без оценка)
Играха прекалено малко, за да бъдат оценявани.

Феноменално шоу между Реал и Барса за 3:4 на "Бернабеу"+78БАРСЕЛОНА

Виктор Валдес (6)
Не беше на обичайното си високо ниво. Допусна лек първи гол, а в останалите два случая нямаше какво да направи.

Даниел Алвеш (5)
Беше надигран почти изцяло от Ди Мария в своята зона, най-вече преди почивката. През втората част беше активен в атака - удари греда. Направи дузпа срещу Кристиано.

Феноменално шоу между Реал и Барса за 3:4 на "Бернабеу"+78Жерард Пике (5)
За пореден път се видяха проблемите в центъра на защитата. Най-видни бяха при втория гол на Бензема. През първата част почти всяко високо центриране беше загубено от "синьо-червените". Добрите новини бяха при статичните положения.

Хавиер Масчерано (5)
Допусна да бъде многократно надскачан. При втория гол на Бензема не се позиционира правилно.

Жорди Алба (6,5)
Като цяло се справи с набезите на Бейл, а и на Карвахал. В нападение имаше остри включвания.

Чави Ернандес (7)
Изпълни задачата си да овладее центъра и да гради постепенни нападения. В защитната фаза по традиция игра по-слабо.

Феноменално шоу между Реал и Барса за 3:4 на "Бернабеу"+78Серхио Бускетс (4)
Каталунският халф трябваше да бъде изгонен в края на първото полувреме заради грубата си проява срещу Пепе. В защитната фаза на играта не успяваше да покрие пространствата.

Сеск Фабрегас (6)
Не се отличи с нищо съществено - беше важен при играта "пас-пас". Губеше доста спорни топки.

Неймар (7)
Бразилецът направи лош мач, но успя да се вклини в точния момент и на практика да даде сериозен тласък на Барса за успеха. Отдясно не се чувстваше достатъчно комфортно.

Лионел Меси (8,5)
Доказа се като голямата фигура в Ел Класико. Даде асистенция и заби три гола. Показа хладнокръвие при дузпите. Изпусна чисто положение в началото на срещата.

Феноменално шоу между Реал и Барса за 3:4 на "Бернабеу"+78Андрес Иниеста (8,5)
Манчегото направи страхотен мач, като го увенча с брилянтен гол. Спечели важната дузпа за 4:3. Именно неговата раздвижена игра разнообрази атаките на каталунците.