Вижте как разрушават стадион "Българска армия"

Локо (Сф) направи зрелищен обрат в Бургас и е на 1/2-финал (видео)

Отборът на Локомотив (София) победи с 3:2 Черноморец в Бургас, след като изоставаше с 0:2 и по този начин се класира на 1/2-финал за Купата на България. Карлос Фонсека (38') и Лъчезар Балтанов (55') дадоха надежди на "акулите" за класиране, но те бяха попарени след голове на Марко Ранджелович (68'), Маркиньос (73') и Даниел Генов (93').

В 83-ата минута Славчо Шоколаров получи директен червен картон за грубо влизане в краката на Евертон Джилио Том.

"Железничарите" победиха с 1:0 в София и с общ резултат 4:2 продължават напред. На 1/2-финалите вече е тимът на Ботев (Пловдив), а Лудогорец и Локомотив (Пловдив) спечелиха като гости първите си 1/4-финални двубои.

Мачът започна с домакински натиск, а първи удар към Божидар Митрев бе отправен в 9-ата минута. Той бе дело на Балтанов, но стражът улови. В 14-ата минута Фонсека стреля от границата на наказателното поле, но топката рикошира в бранител на столичани и стана лесна за спасяване от Митрев. В 22-ата минута отново Фонсека направи пробив отдясно, но шутът му премина покрай вратата.

Гостите бяха близо до гол в 24-ата минута, когато Евертон центрира коварно от фаул, но Младен Живкович внимаваше и изби кълбото точно под гредата.

Добрата игра на "акулите" през първата част бе възнаградена с попадение в 38-ата минута. Тогава домакините организираха много добра атака, при която Чико Гомес центрира от дясното крило и Фонсека с глава прати топката във вратата.

Минута по-късно бургазлии бяха близо до втори гол, но Балтанов от десетина метра стреля в аут.

Втората част също започна по-добре за Черноморец. В 51-ата минута Райков стреля неточно от фаул. Малко след това обаче Ванчо Траянов проби отляво, върна към точката за изпълнение на дузпа и Балтанов с плътен изстрел удвои преднината на своите.

Едва след това "железничарите" се окопитиха и започнаха да атакуват. В 67-ата минута Евертон отправи два опасни шута в рамките на секунди, като вторият бе избит от Живкович в корнер. Румен Трифонов центрира и Ранджелович засече във вратата за 2:1.

Пет минути по-късно сръбският вратар на бургазлии сбърка фатално и Маркиньос необезпокояван направи 2:2.

В 83-ата минута всички надежди за "акулите" угаснаха, след като Шоколаров фаулира много грубо Евертон в средата на терена и получи директен червен картон.

В добавеното време Балтанов можеше да донесе победа за престиж на тима си, но стреля високо над вратата. За сметка на това в 93-ата минута резервата на "червено-черните" Генов се отскубна зад защитата, тръгвайки още зад центъра, измина половината терен, преодоля Живкович и оформи крайното 2:3.

ЧЕРНОМОРЕЦ - ЛОКО (СФ) 2:3

1:0 Фонсека (38)
2:0 Балтанов (55)
2:1 Ранджелович (68)
2:2 Маркиньос (73)
2:3 Генов (93)

ЧЕРНОМОРЕЦ: Живкович, Чико Гомес, Тр. Траянов, Дамчевски, Стоянов, Балтанов, В. Траянов, Фонсека, Шоколаров, Райков (69-Василев), Ангелов

ЛОКО (СФ): Митрев, Елтон, Ранджелович, Бранеков, Хаджиев, Евертон (85-Генов), Махамат, Раул (66-Джиби), Маркиньос, Трифонов, Илиев (79-Иванов)

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Дамчевски, Балтанов (Ч); Евертон, Бранеков (Л)