Джокович е шампион в Индиън Уелс след драматичен обрат срещу Федерер

Новак Джокович спечели за трети път в кариерата си турнира от сериите "Мастърс" в Индиън Уелс. Във финала сърбинът надделя над Роджър Федерер с 3:6, 6:3, 7:6 (3) и завоюва първа титла за 2014 година. По този начин Джокович взе реванш от швейцареца, който наскоро го победи в Дубай.

Независимо от загубата, Федерер остава рекордьор по титли в Индиън Уелс - 4. Той ще се завърне в топ 5 на световната ранглиста, а Джокович ще продължи да е втори, след Рафаел Надал, но сериозно ще съкрати разликата с испанеца.

Федерер доминираше в първия сет и не остави никакви шансове на съперника си. С мощен сервис и стабилна игра от основната линия той буквално разби на пух и прах защитата на Джокович. Ноле изпитваше сериозни проблеми и допускаше твърде много грешки, от което Федерер нямаше как да не се възползва. Швейцарецът направи ранен пробив, който му беше напълно достатъчен, за да държи инициативата и да диктува събитията на корта.

Втората част обаче бе по-различна. Джокович излезе от кризата и все по-често успяваше да намери точното решение в разиграванията. При 4:3 в своя полза сърбинът проби и веднага затвори сета, изравнявайки резултата.

Джокович ставаше все по-уверен и с много напориста игра се пребори за пробив в четвъртия гейм на решителния сет. Федерер нямаше никакво намерение да се предава и изравни в последния възможен момент за 5:5. Двамата си размениха по още един гейм, за да се стигне до тайбрек, в който Джокович набързо изкова пренина от 5:1 точки. Федерер отрази първия мачбол, но след това бекхендът му прати топката в мрежата и Ноле вдигна победоносно ръце.

Победата е общо 16-а от за Джокович от 33 изиграни мача срещу Роджър Федерер.