Мойс: Ливърпул бе по-добрият отбор днес, но някои решения бяха в тяхна полза

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Дейвид Мойс призна, че Ливърпул е бил по-добрият отбор в днешното дерби, макар че в някои моменти съдийските решения са били в полза на мърсисайдци. Гостите победиха с 3:0 на "Олд Трафорд", като получиха три дузпи, две от които бяха реализирани от Стивън Джерард. Мойс не пожела да конкретизира кои от решенията оспорва.

Да, приемам, че Ливърпул бе по-добрият отбор днес. Някои решение обаче бяха в тяхна полза и то в най-подходящия момент.

Не мисля, че до почивката се получи много добре. Започнахме да играем малко по-силно едва към края на първото полувреме. Беше важно да върнем гола през втората част, но вместо това допуснахме нов такъв. Стана много трудно за нас. Не мисля, че дори успях да стигна до скамейката, когато ни вкараха втория гол. Толкова бързо дойде той. Опитахме се да тръгнем напред, но така оставяхме много пространства за контраатаки. По-добре да не говоря за дузпите. Някои ги имаше, други - не.

Подкрепата на публиката днес бе феноменална. Ако е така и в сряда, имаме реална възможност за успех (б.р. - в реванша срещу Олимпиакос).

В момента изглеждаме много далеч от четвъртото място. Знаем това, но ще продължаваме да се борим", заяви Мойс.