Гуардиола: Играхме интелигентно

Треньорът на Байерн (Мюнхен) Джосеп Гуардиола похвали играчите си за интелигентността, с която са изиграли мача-реванш от 1/8-финалите в Шампионската лига срещу Арсенал, завършил 1:1 в Мюнхен. В първия мач в Лондон баварците спечелиха с 2:0 и не трябваше да допускат загуба у дома.

"След успеха в първия мач трябваше просто да контролираме играта в реванша и успяхме. През първото полувреме Арсенал не направи нищо. Страдахме в последните 15 минути, след като ни изравниха. За щастие, всичко свърши добре", каза още Гуардиола.

"Представихме се на много високо ниво и вече достигнахме до четвъртфиналите. Арсенал бяха по-добри от нас само в първите осем минути на първия мач, след това ние ги превъзхождахме. Арсенал нямаше никакви шансове през първото полувреме, а след това всичко свърши. Искахме да контролираме мача и да не им позволим да стигат до контраатаки. Те се върнаха много назад и се защитаваха с много играчи. Независимо от това, ние успяхме да се контролираме напълно двубоя и не им позволихме много повече от отбелязания гол.

Това не са най-добрите 11 играчи на Байерн. Томас Мюлер, Тони Кроос, Клаудио Писаро, Рафиня - всички те заслужават да играят. Аз ги виждам всеки ден да тренират много сериозно. Многое трудно за мен да оставя тези страхотни играчи, но ние трябва да се съобразяваме как най-добре да спечелим даден двубой. Ако бях избрал други да започнат титуляри, щяхте да ме попитате защо съм оставил други като резерви. Това е просто тактически въпрос. Анализирах нашата игра срещу Арсенал и след това селектирах отбора. Ние просто разполагаме с много качествени играчи", добави още Гуардиола.