Шарапова се завърна на корта с успех

След повече от месец извън корта бившата номер 1 в световната ранглиста Мария Шарапова се завърна с успех. Четвъртата поставена в схемата рускиня се наложи с 6:1, 6:4 срещу Юлия Гьоргес (Германия) в среща от втория кръг на турнира в Индиън Уелс.

Шарапова, която е миналогодишна шампионка от изданието, се нуждаеше от 66 минути, за да си осигури победата в мача. Въпреки че завърши със седем двойни грешки в статистиката, приятелката на Григор Димитров не предостави нито една възможност за пробив на съперничката си. Носителката на четири титли от Големия шлем очаква в третия кръг квалификантката Камила Джорджи (Италия), която победи със 7:6(3), 6:3 Сорана Кърстя (Румъния).

Бившата лидерка в световната ранглиста Анна Иванович (Сърбия) имаше трудна задача в лицето на Елина Свитолина (Украйна), но все пак я победи след загубен първи сет - 4:6, 7:5, 7:6(1). Мачът продължи близо 2 часа и половина. В следващата фаза на надпреварата поставената под номер 11 в схемата Иванович ще мери сили с американката Слоун Стивънс, елиминирала Айла Томлянович с 6:4, 6:0.

Още във втория кръг турнира в Индиън Уелс напуснаха Анжелик Кербер и Забине Лизицки. Петата поставена Керберт отстъпи с 6:2, 6:7(5), 4:6 срещу Мария-Тереса Торо-Флор след 2 часа и 20 минути игра, докато Лизицки загуби отново в три сета срещу Александра Возняк (Канада) - 5:7, 6:1, 6:7(5).

В изцяло китайски сблъсък лидерката в схемата На Ли се наложи с 6:1, 7:5 след час и 34 минути игра срещу Цзе Чжън, а пък Доминика Цибулкова даде само пет гейма на квалификантката Донна Векич - 6:3, 6:2.