Левски с антирекорд - без гол срещу ЦСКА вече 390 минути

След четвъртия си пореден мач без гол срещу вечния си съперник Левски стигна до антигеркорд в дербито - 390 минути без попадение. Последният гол за тима от "Герена" вкара Жоао Силва при последната победа на "сините" с 2:1 на 27 април 2013 година. Той дойде в самия край на срещата. Черната серия започна с 90 безплодни минути на 19 октомври при 0:3 и продължи с двете нулеви ремита за Купата на България, като в реванша се играха цели 120 ялови минути. Поредицата не завърши и с вчерашния дуел.

Досегашното антипостижение на Левски бе отпреди повече от половин век. На 1 август 1956 година централният нападател на "сините" Димо Печеников открива резултата още в 12-ата минута, но сетне "червените" стигат до обрат - 3:1. В следващите три мача левскарите не успяват да вкарат на вечния съперник и записват 356 минути без гол - 34 по-малко от сегашия антирекорд. Следващият гол идва в продължението на последната от трите срещи на 23 октомври 1957 година за Купата на България, когато Христо Илиев - Патрата се разписва в 99-ата минута, а накрая Левски бие с 2:0.