ЦСКА с дубъл в дербито след "кървав" мач и 6 червени картона, нов сблъсък другия уикенд (видео+галерия)

Отборът на ЦСКА прекъсна серията си от 27 години без две победи за един сезон над Левски в “А” група. “Червените” надвиха вечния съперник с 1:0 в последния 26-и кръг на редовния сезон след гол от дузпа на Емил Гъргоров. Основна вина за поражението на “сините” има най-опитният играч в състава Станислав Ангелов, който с глупава постъпка направи дузпа и си изпроси червен картон в 68-ата минута. Преди това Левски играешe с човек повече от 29-ата минута, когато заради два жълти картона бе изгонен Борис Галчев.

В даденото продължение червени картони получиха Ларсен Туре и Райс М'Боли, а Апостол Попов застана на вратата. Секунди след последния съдийски сигнал Владимир Гаджев и Омар Косоко също получиха червени картони от Георги Kабаков.

Това означава, че ЦСКА завършва реодвния сезон на трето място, а Левски е шести. Затова сега следва ново дерби в първия кръг на плейофите, който е другия уикенд на стадион "Васил Левски".

Наставникът Антони Здравков хвърли цели петима дебютанти в дербито с “армейците”. Освен това “сините” смениха схемата от последния мач с Локомотив (София), когато играха с двама нападатели. Дошлите тази зима Аймен Белаид, Рафаел Бастос, Рикардо Нунеш, Пламен Крумов и Валери Божинов излязоха титуляри в първия си мач между “сини” и “червени”. Пламен Илиев е контузен, а Даниел Димов бе наказан. Така Горан Блажевич и Станислав Ангелов ги замениха. Дъстли Мюлдер, Владимир Гаджев, Ларсен Туре и Орлин Старокин бяха останалите титуляри в схемата 4-2-3-1.

Стойчо Младенов заложи на 10 от футболистите, победили Славия преди седмица. Единствената промяна бе, че на мястото на Стивън Съндей игра Борис Галчев.

Срещата започна с ефектни хореографии на Сектор "Б" и "Г". Огромен транспарант: "Един век лудост без лек", както голям плакат 30 на 30 с човек с укротителна риза в синьо грееше в сектора на левскарите. Агитката на "армейците" пък оцвети своя сектор в любимите червено и бяло, като имаше и факли, а отдолу имаше транспарант: "Цветовете на победата".
Още в четвъртата минута Ларсен Туре бе изведен от Владимир Гаджев сам срещу Райс М'Боли, който излезе от наказателното си поле да го среща, а крилото стреля в аут вместо в празната врата. Косоко в седмата минута с глава стреля в аут, а Туре получи жълт картон за симулация в наказателното поле в следващата минута.
В 20-ата минута Валери Божинов стреля слабо с десния крак и Апостол Попов изби пред голлинията. При продължението на атаката Туре вкара, но бе в засада.
Последваха две отлични спасявания на червения вратар, който първо изби в корнер шут на Мюлдер, а след това удар от няколко метра на Белаид бе спасен.
Иван Стоянов и Ивайло Чочев пропуснаха за "червените". В 29-ата минута Галчев фаулира Нунеш и получи втори жълт и съответно червен картон. Това предизвика големи ексцесии в Сектор "Г", където феновете на ЦСКА влязоха в ръкопашен бой с полицията, а към пистата залетяха около 50 счупени седалки.
Следващите минути Бастос се подхлъзна, точно когато М'Боли изпусна топката след центриране и пропусна възможност за гол. Стойчо Младенов и щабът му поискаха втори жълт картон за Туре, който първо вкара гол след сигнал, а след това извърши нарушение в центъра на терена.
Втората част започна равностойно, а Сектор "Б" почете паметта на свой фен, загинал наскоро. Голямото знаме с лика на момчета и надпис: "Левскар, дори и след смъртта"!
Димитър Макриев замени Бастос в 55-ата минута и "сините" започнаха да играят с двама нападатели. Тони Силва и Тодор Янчев пък смениха Сисоко и Иван Стоянов малко след това. М'Боли спаси всичко възможно, въпреки че чисти положения пред него липсваха. Така се стигна до 67-ата минута, когато Ангелов взе топката от краката на Белаид и тръгна да лъже Силва, който му отне топката в наказателното поле пред Блажевич. Капитанът на "сините" се опита да си върне коженото кълбо, но извърши нарушение и това означаваше 11-метров наказателен удар и втори жълт картон. Минути преди Ангелов си изпроси първото официално предупреждение за разправия с рефера Кабаков. Бъдема бе точен, както и през първия полусезон, когато вкара един от трите гол за успеха с 3:0.
След гола "сините" се хвърлиха в атака, след като Цветан Генков и Борислав Цонев се появиха на терена, но до равенство не се стигна, а само до много нерви. Туре изрита М'Боли в продължението, а вратарят го удари с топката и двамата бяха изгонени.
Минута по-късно "червените" фенове изпаднаха в екстаз, а Косоко и Гаджев получиха също червени картони още на терена секунди след последния съдийски сигнал. Притиснатият до стената тим на Левски остана без гол срещу ЦСКА в четвърти пореден мач този сезон.