ПСЖ лети уверено към титлата

Отборът на Пари Сен Жермен направи поредна крачка към защита на титлата си в Лига 1. Парижани победиха с 3:0 при гостуването си на Бастия в мач от 28-ия кръг на шампионата. Два гола отбеляза Есекиел Лавеци, а едно попадение добави звездата на отбора Златан Ибрахимович. Наставникът на ПСЖ Лоран Блан даде почивка на някои от титулярите си и капитанът Тиаго Силва и Блес Матюиди останаха на пейката, а Единсон Кавани извън групата.

Парижани свършиха голяма част от работата си още до 20-ата минута, когато вече водеха с 2:0. Първо Ибра откри с глава след центриране на Лукас Моура, а после шведът изведе акробатично Лавеци на чиста позиция, който надбяга Франсоа Модесто и удвои.

След почивката ПСЖ реши да пести сили и действаше спокойно без да хвърля излишни усилия. В края на мача все пак ПСЖ стигна до трето попадение. Ибрахимович продължи една висока топка към Лавеци в наказателното поле, където ветеранът Себастиен Скилачи допсуна грешка и аржентинецът се оказа сам срещу Жан-Луи Лека, за да реализира.

Така Пари Сен Жермен вече има 67 точки на върха на класирането. Парижани имат преднина от цели 11 точки пред Монако. Монегаските обаче са с мач по-малко, тъй като по-късно днес домакинстват на Сошо. Бастия пък остава в средата на таблицата с 37 точки.